Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie otrzyma nowy sztandar. Uroczystość odbędzie się w niedzielę, 16 czerwca. Na czas uroczystości zamknięty dla ruchu będzie Plac Farny i przyległe ulice. 

Jak poinformował nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie, sztandar będzie wyrazem uznania dla komendy „za wysiłek i osiągnięcia w zakresie zapewnienia bezpieczeństwo mieszkańcom Rzeszowa i powiatu rzeszowskiego”.

Z inicjatywą ufundowania sztandaru wyszedł Społecznego Komitet Fundacji Sztandaru dla KMP w Rzeszowie. W komitecie znaleźli się przedstawiciele władz miejskich, powiatowych i gminnych z miasta i powiatu rzeszowskiego. Data nadania sztandaru nie jest przypadkowa. W tym roku obchodzona jest 100. rocznica powstania Policji Państwowej w II Rzeczypospolitej.

Uroczystość odbędzie się w niedzielę 16 czerwca na Placu Farnym. Początek o godz. 15:00. W programie: złożenie meldunku o rozpoczęciu uroczystości; podniesienie flagi i odegranie hymnu państwowego; wystąpienie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie; ceremonia wręczenia sztandaru KMP w Rzeszowie; wystąpienia zaproszonych gości i defilada kompanii honorowej.

Do udziału w ceremonii nadania sztandaru komendant miejski policji w Rzeszowie zaprasza wszystkich chętnych. O 16:00 w Białym Ogrodzie przy Placu Farnym rozpocznie się piknik i pokaz sprzętu policyjnego. 

W związku z uroczystością w niedzielę od 12:00 do 17:30 zamknięte dla ruchu zostaną ulice: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do do ul. Moniuszki).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama