Fot. Facebook.com / Krystyna Wróblewska. Tu na zdjęciu Marek Kuchciński z rzeszowską posłanką PiS Krystyną Wróblewską podczas lotu rządowym samolotem w marcu 2019 roku
Reklama

Krystyna Wróblewska, rzeszowska posłanka PiS, skrytykowana przez internautów za to, że leciała rządowym Gulfstreamem G-550. – Rządowy samolot służy za taksówkę? – pyta Platforma Obywatelska. 

Krystyna Wróblewska w poniedziałek na swoim Facebooku zamieściła zdjęcia z przelotu Gulfstreamem. Na pokładzie samolotu była z innymi podkarpackimi politykami PiS: posłem Stanisławem Piotrowiczem i marszałkiem Sejmu Markiem Kuchcińskim. 

„Podróż rządowym samolotem Gulfstream G550” – napisała posłanka Wróblewska i dodała kilka „uśmieszków”. 

Zdjęcie: Facebook.com / Krystyna Wróblewska

Internautom nie było do śmiechu. Krystynę Wróblewską skrytykowali za to, że wykorzystuje rządowy samolot, mimo, że parlamentarzyści mogą za darmo latać samolotami, jeździć autobusami i pociągami.

Za podróże parlamentarzystów płaci Kancelaria Sejmu. Tylko w tej kadencji Sejmu do czerwca 2018 roku na ten cel z kieszeni polskich podatników wydano ok. 18 mln zł.

Przelot Krystyny Wróblewskiej rządowym samolotem podłapały ogólnopolskie media. „Polscy parlamentarzyści na potęgę korzystają z darmowych przelotów samolotem. Czasem trafia im się nawet coś lepszego niż biznes klasa w liniach LOT” – napisała WP.pl.

„Rządowy samolot służy za taksówkę?” – zapytała z kolei na Twitterze podkarpacka Platforma Obywatelska. 

Krystyna Wróblewska po kilku godzinach zdjęcia usunęła. Ale, jak wiemy, w internecie nic nie ginie. – Nie będę tego komentować. Zdjęcia usunęłam z powodu nieuzasadnionego hejtu na mnie i moją rodzinę – napisała do nas posłanka PiS. 

Uważa, że nic złego nie zrobiła, bo na jej przelocie rządowym samolotem zaoszczędzili podatnicy. 

Jako ciekawostkę, dodajmy, że Krystyna Wróblewska jest byłym pilotem, przez 8 lat była pilotem szybowcowym, jest również skoczkiem spadochronowym, dwa lata temu skoczyła w tandemie. 

 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

33 KOMENTARZE

 1. Są różni ludzie na świecie. Nie koniecznie wszyscy muszą się mieścić w Twoim pojmowaniu rzeczywistości.
  Na marginesie, warto – przynajmniej publicznie, używać bardziej uprzejmego języka.

 2. I z czego znów ten portal robi sensację? Lepiej by było gdyby ten samolot leciał tylko z marszałkiem Kuchcińskim a za przelot tej pani rejsowym samolotem zapłaciliby podatnicy dodatkowo? Można było skrócić koszty więc z tego skorzystali. Poza tym ta Pani twierdziła że leciała w sprawach służbowych. Kolejny bezsensowny artykuł

 3. Nie ma czegoś takiego jak darmowe przeloty. Za każdy lot parlamentarzysty płaci kancelaria Sejmu – czyli my.
  Jeżeli marszałek leciał samolotem do Rzeszowa, to co szkodziło, że przy okazji kogoś do samolotu zabrał. A tak, zgodnie z logiką powyższego artykułu, trzeba zapłacić za przelot rządowego samolotu, i dodatkowo za bilety rejsowym samolotem dla dwóch posłów.
  Według mnie to dobrze, że tak polecieli, bo nie zapłaciliśmy za dwa bilety.

 4. mogli przecież dobrać Becię i zrobić międzylądowanie w Brzeszczach ! albo jakiegoś biskupa i wysadzić w Krakowie – było by jeszcze taniej

 5. Komentują tu tylko PiSO zjebo mózgi i kradzieje Pełowcy jak można chwalić kogoś z tych 2 partii. Albo człowiek musi być tak ograniczony umysłowo albo urodził się już tępy jest 3 opcja jeszcze ma rodzinę w którejś z partii więc jebał go pies.

 6. Lepiej żeby 2 parlamentarzystów (Wróblewska, Piotrowicz) samolotem przyleciało za dodatkowe pieniądze, niż połączyć 3 osoby w 1 lot- rzeczywiście nie ma tu oszczędności, lecz rozrzutność- myśl jak PO, będziesz w zimie w klapkach chodził bo na zimowe obuwie nie będzie Cię stać.

 7. Ad. 1- Osiągnięcia Poseł Wróblewskiej masz na wyciągnięcie ręki DROGI ANONIMIE- liczba interpelacji, pism w każdej sprawie, ktokolwiek zwrócił się do Pani Poseł nie został bez odpowiedzi- polecam sprawdzić osobiście!!
  Marszałek Kuchciński- Marszałek Sejmu- jedna z najważniejszych osób w państwie, więc ogromna odpowiedzialność spoczywa na jego barkach.
  Poseł Piotrowicz- Komisja Sprawiedliwości funkcjonuje jak należy, ale hejterzy zawsze znajdą jakieś ALE….

  Ad. 2 Jak nie widzisz dobrej zmiany to bardzo proszę cofnij się kilka lat wstecz rzeczywiście- wtedy była SUPER RZECZYWISTOŚĆ- i żadnej zmiany nie trzeba było..

 8. Ad. 1 – Możesz wymienić jakieś osiągnięcia ww. trójki?
  Ad. 2 – pis do wyborów szedł z hasłem „dobra zmiana” sądzisz, że zapomnieli wstawić przecinek po słowie „dobra”?

 9. Ale pieprzysz człowieku… daj jeden przykład, kiedy mogłeś a nie skorzystałeś z jakiegoś przywileju…
  „Chce Pan gratis monitor do tego komputera?”
  „Nie, Nie, dziękuję, ja za niego wolę zapłacić” lol

 10. No ale o co chodzi? O to że Kuchciński ich zabrał ze sobą? On przecież rządowym lata, nie uruchomili go dla Wróblewskiej

 11. Ciekawe czy ty będąc posłem miałbyś hamulce. A tak nawiasem mówiąc, skoro należą się im jakieś przywileje , to z nich korzystają. Jak zwykle pkt widzenia , zależy od pkt. siedzenia…

 12. To, że „się należy” nie znaczy, że trzeba brać bez żadnych hamulców. I własnie tu można pokazać klasę, kupując bilet na rejsowy samolot, jak robią normalni ludzie. Ale klasę to trzeba mieć. I jeszcze przydałoby się parę klas. W głowie.

 13. I news w lewackim rz-news.pl. Durnie krytykuja za to ze poleciala rzadowym samolotem a mogla rejsowym…za darmo. Takim durniom to chyba karta lqbt+ pozostaje

 14. No jaki pieron no niech ta Pani lata se swoim szybowcem nie ?
  jak ostatnio leciałem samolotem w 1986 to płaciłem no to jaki pieron ny płacimy a Oni se za darmo fruwają bo co to jakieś inne plemie czy jakaś nowa rasa siedząca przy korycie ?
  A wszystko z naszych podatków – pracuj ,pracuj i ciul z tego jak ci kieszeń drenują .

 15. Artykuł z dupy. Przynajmniej zaoszczędziła na rejsowym, a Kuchcińskiemu i tak rządowy sie należy więc gdzie tu sensacja? Że zabrał ich ze sobą?

Comments are closed.