129 zawodników weźmie udział w sobotniej (11 października) „Rzeszowskiej Strefie”, czyli w I Miejskim Biegu Na Orientację. Swoje reprezentacje wystawiło ponad 20 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Imprezie patronuje Rzeszów News.

„Rzeszowską Strefę” organizuje Rzeszowski Dom Kultury. Bieg na orientację to dyscyplina sportowa o charakterze wytrzymałościowym i siłowym. Zawodnik posługujący się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie przez punkty kontrolne.

Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację.

Zawody zostaną przeprowadzone w najbliższą sobotę (11 października). Przestrzenią biegu będzie rzeszowski Rynek, gdzie będzie start oraz meta, a także rzeszowskie bulwary na których rozmieszczone zostaną punkty kontrolne.

Otwarcie „Rzeszowskiej Strefy” zaplanowane jest na godzinę 9:00, a zgłoszeni uczestnicy rozpoczną swoje zmagania o godzinie 10:00. Zawody poprzedzi prelekcja poświęcona charakterystyce dyscypliny sportowej, jaką jest bieg na orientację.

Uczestnicy wystartują w trzech odrębnych kategoriach: szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne oraz kategorii „open”. Dystanse na nich wynosić będą kolejno 3, 5 oraz 6 kilometrów.

Uczniowie ze szkół wystartują w dwuosobowych drużynach, natomiast kategoria „open” będzie polem dla rywalizacji indywidualnych biegaczy. Na wszystkich zwycięzców czekają puchary oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Impreza jest nową, ciekawą propozycją dla wszystkich miłośników sportu w Rzeszowie. Organizatorzy przewidują, że zawody będą się odbywały cyklicznie. Honorowy patronat nad „Rzeszowską Strefą” objął prezydent Tadeusz Ferenc.

Uczestnicy „Rzeszowskiej Strefy”

Kategoria I (szkoły gimnazjalne) – 40 zawodników

Kategoria II (szkoły ponadgimnazjalne) – 40 zawodników

Kategoria III (kategoria „open”) – 49 zawodników

PROGRAM

9:00 – oficjalne otwarcie „Rzeszowskiej Strefy” na rzeszowski Rynku, szkolenie na temat nawigacji

i omówienie formuły zawodów

10:00 – start zawodników

12:30 – weryfikacja końcowa czasów i wyłonienie zwycięzców

14:00 – oficjalne zakończenie imprezy, dekorowanie zwycięzców i wręczenie nagród

Pełna lista startowa zawodników jest dostępna TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama