Zdjęcie: Materiały WSPiA

Żaneta Hus, studentka Rzeszowskiej Wyższej Szkoły WSPiA,  została ambasadorką Deloitte, światowej firmy doradczej.  Studentka przez rok będzie reprezentować firmę w środowisku studenckim.

Program Ambasador Deloitte działa od kilku lat. Co roku uczestniczy w nim kilkunastu studentów z różnych miast akademickich. Studenci, którzy chcą zostać ambasadorami Deloitte, uczestniczą w pełnym procesie rekrutacyjnym. Tylko najlepsi z nich zostają przedstawicielami firmy w danym mieście i uczelni.  

W tym roku tę funkcję będzie pełniła Żaneta Hus – studentka II roku administracji rzeszowskiej WSPiA.  – To dla mnie ogromne wyróżnienie i nagroda za ciężką pracę – mówi Żaneta Hus.

O programie ambasadorów dowiedziała się podczas Targów Pracy w WSPiA. Uczestniczyli w nich przedstawiciele Deloitte, którzy zachęcali do współpracy z ich firmą.

– Postanowiłam spróbować swoich sił i udało się. Proces rekrutacji był dość długi i wymagający. Musiałam przygotować swoją prezentację i wykazać się działalnością w różnych dziedzinach – opowiada Żaneta Hus.

Twierdzi, że pomogła jej aktywność  w organizacjach  studenckich. Żeneta pracuje w uczelnianej Klinice Przedsiębiorczości, angażuje się w działalność Samorządu Studenckiego. Jest także studenckim ambasadorem Fundacji DKMS.

– Teraz przede mną kolejne wyzwania związane z pracą na rzecz firmy Deloitte – dodaje Żaneta Hus.

Żaneta Hus jest jednym z trzech  studentów z Rzeszowa, którzy biorą udział w najnowszej edycji ogólnopolskiego projektu Deloitte, które ma swoje biuro m.in. w stolicy Podkarpacia.

Do zadań młodej ambasadorki będzie należało m.in. reprezentowanie firmy w środowisku studenckim, informowanie o bieżących akcjach rekrutacyjnych i innych działaniach Deloitte, pośredniczenie w kontaktach pomiędzy światem biznesu a światem nauki, prowadzenie akcji promujących firmę oraz organizowanych przez nią wydarzeniach, a także uczestnictwo w specjalnych zjazdach integracyjno-informacyjnych.

Najważniejsze jest jednak utrzymywanie stałego kontaktu z działami HR i marketingu Deloitte oraz pomoc w poszukiwaniu pracowników wśród studentów rzeszowskiej uczelni. Ambasador wciela się w rolę rekrutera i marketingowca.

– Dzięki współpracy z Deloitte będę mogła m.in. poznać tę firmę od wewnątrz.Program, w którym będę uczestniczyć, daje mi także możliwość udział w Akademii Biznesu, szkoleniach przygotowujących do wejścia na rynek pracy, oraz w zjazdach ambasadorów. To wszystko pozwoli mi jeszcze przed ukończeniem studiów zbudować mocne CV, które w przyszłości na pewno ułatwi poszukiwanie pracy – uważa Żaneta Hus.

Jej kadencja trwać będzie cały przyszły rok akademicki – aż do września 2018 r.

IWONA RADLIŃSKA

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama