Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Regionalny Punkt Informacyjny Eurodesk Polska prowadzony przez Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie znalazł się w gronie tegorocznych laureatów ogólnopolskich konkursów: EDUinspiracje, EDUinspirator i EDUinspiracje – Media.

Konkursy zostały zorganizowane przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+ na lata 2014-2020. WSIiZ był jedyną instytucją z Podkarpacia, która znalazła się w zaszczytnym gronie zwycięzców.

– To bardzo ważny dzień dla edukacji. Polska edukacja jest oparta na ludziach z pasją, ludziach kreatywnych, przedsiębiorczych, zaangażowanych i poszukujących nowości oraz tych, którzy przez całe życie pragną się dokształcać. Ci ludzie są zasadniczym motorem rozwoju i doskonalenia systemu edukacji, ale również rozwoju i postępu całego naszego społeczeństwa – podkreśliła Teresa Wargocka, wiceminister edukacji narodowej, podczas galę wręczenia nagród edukacyjnych FRSE w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji już po raz szósty rozstrzygnęła konkurs EDUinspiracje, w którym nagradzane są najlepsze projekty edukacyjne realizowane przez beneficjentów programów zarządzanych przez fundację, finansowanych z pieniędzy europejskich.

Z kolei w ramach rozstrzygnięcia konkursu EDUinspirator wręczono indywidualnym osobom, które wyróżniają się pasją i sukcesami w obszarze innowacyjnych działań edukacyjnych oraz upowszechniania ich rezultatów. Natomiast w konkursie EDUinspiracje – Media wyłoniono autorów najlepszych materiałów dziennikarskich poruszających problematykę związaną z inicjatywami FRSE.

Rozdaniu nagród towarzyszyły olbrzymie emocje, ponieważ nazwiska laureatów oraz nazwy organizacji zostały ogłoszone dopiero w trakcie gali w dniu 17 listopada br. Dla wielu osób nagroda była pozytywnym zaskoczeniem.

W konkursie EDUinspiracje dominowali reprezentanci środowiska akademickiego. Reprezentant z Podkarpacia, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie zwyciężył w kategorii „Informacja europejska dla młodzieży” za projekt „Prowadzenie Regionalnego Punktu Informacyjnego Eurodesk Polska w Rzeszowie”, który jest największym punktem informacyjnym o Unii Europejskiej.  

– To ogromne wyróżnienie nie tylko dla nas, ale również dla osób, które wspierają nas w codziennej pracy – podkreśla Ewa Nowak-Koprowicz z Eurodesk Polska przy WSIiZ. – To wyróżnienie także dla tych, którzy dbają o dostarczanie wysokiej jakości informacji europejskiej w Polsce, jak również naszych partnerów w regionie – dodaje Nowak-Koprowicz.

Nagrodę zadedykowała nauczycielom, bibliotekarzom, działaczom lokalnym, społecznikom zrzeszonym w organizacjach pozarządowych, z którymi rzeszowski Eurodesk na co dzień współpracuje.

Warto wspomnieć, że w ramach zeszłorocznej, pierwszej edycji konkursu EDUinspiracje – Media w gronie zwycięzców Podkarpacie również miało swojego przedstawiciela, Bernadetę Szczyptę z Polskiego Radia Rzeszów nagrodzoną w kategorii „Reportaż z działań projektowych”.

Zdjęcie: Materiały prasowe
Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: