Zdjęcie: Internauta "Pisul Maximus" / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Ponad 500 dzieci skorzystało w ubiegłym roku z bonu żłobkowego w Rzeszowie. Aby nadal z niego korzystać, trzeba złożyć nowy wniosek.

Rzeszowski Bon Żłobkowy obowiązuje od września 2021 roku. Wprowadzili go radni na sierpniowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Bon częściowo pokrywa opłaty za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym. Świadczenie w maksymalnej wysokości 300 zł wypłacane jest niezależenie od dochodów. Wnioski przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. 

Przez cztery miesiące z Rzeszowskiego Bonu Żłobkowego skorzystało 530 dzieci. – Aby przedłużyć możliwość korzystania z bonu o następne cztery miesiące, należy złożyć kolejny wniosek – wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Z bonu żłobkowego skorzystać mogą osoby mieszkujące wraz z dziećmi na terenie Rzeszowa (rodzice, opiekunowie prawni, opiekunowie faktyczni – rodzice preadopcyjni, rodziny zastępcze niezawodowe), podlegające rzeszowskiemu urzędowi skarbowemu, którzy pracują lub prowadzą działalność gospodarczą.

Z bonu skorzystać mogą także studenci studiów dziennych, osoby uczące się w trybie stacjonarnym, czy też pobierające świadczenie pielęgnacyjne. Formularze wniosków o ustalenie prawa do bonu żłobkowego dostępne są w MOPS w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 4 (Sala Obsługi Mieszkańców) oraz na stronie www.mopsrzeszow.pl.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama