Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

W drugiej połowie września ruszy nabór wniosków na Rzeszowski Bon Żłobkowy. To nawet 300 zł miesięcznie na dziecko w żłobku niepublicznym.

Wprowadzenie w Rzeszowie bonu żłobkowego obiecał w kampanii wyborczej prezydent Konrad Fijołek. Pod koniec sierpnia bon uchwalili jednogłośnie miejscy radni

– W innych polskich miastach taki bon funkcjonuje z sukcesem. Tuż po wyborach rozpoczęliśmy intensywne prace nad jego wprowadzeniem – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Prace koordynowała Krystyna Stachowska, zastępczyni prezydenta miasta, która zajmuje się m.in. polityką społeczną.

– Projekt uchwały dotyczący wprowadzenia bonu udało się przygotować bardzo sprawnie. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami bon zacznie funkcjonować od września – zapewnia Krystyna Stachowska.

300 zł miesięcznie

Rzeszowski Bon Żłobkowy ma przynajmniej częściowo pokryć opłaty za pobyt dziecka w żłobku niepublicznym. Maksymalna wysokość bonu to 300 zł miesięcznie. Niezależnie od dochodów. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Korzystać z niego mogą osoby, które wraz z dziećmi mieszkają na terenie Rzeszowa (rodzice, opiekunowie prawni, opiekunowie faktyczni), i które pracując lub prowadząc działalność gospodarczą, podlegają pod rzeszowski urząd skarbowy.

– Świadczenie należy się również studentom studiów dziennych, osobom uczącym się w trybie stacjonarnym lub pobierającym świadczenie pielęgnacyjne – przypomina Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

– Formularze wniosków będą dostępne w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Rzeszowie przy ul. Jagiellońskiej 4 oraz na stronie internetowej ośrodka – informuje Irena Marszałek, dyrektor MOPS w Rzeszowie.

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama