Reklama

Propozycje zadań do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok można zgłaszać od poniedziałku (1 kwietnia) do 30 kwietnia. Mogą to robić rady osiedli oraz przynajmniej 15-osobowe grupy wnioskodawców.

Propozycje trzeba zgłaszać na specjalnym formularzu. Można go pobrać ze strony internetowej www.rzeszow.pl albo odebrać w ratuszu, biurze rady miasta lub np. w Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych: Nowy Świat, Millenium Hall, Plaza i Galeria Rzeszów.

Formularz dostępny jest także w punkcie informacyjnym urzędu w hipermarkecie Real oraz w siedzibach rad osiedli

Tam też można złożyć wypełniony już formularz. Można go także wysłać pocztą, na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 1, 35-064 Rzeszów, z dopiskiem „Rzeszowski Budżet Obywatelski”. Wówczas za datę złożenia zgłoszenia, uważana będzie data stempla pocztowego.

Propozycje można również przesłać na adres rbo@erzeszow.pl.

Przyszłoroczny RBO będzie się składał z 3 kategorii zadań:

– Modernizacja lub remont infrastruktury miejskiej – 4,5 mln (maksymalna wartość jednego projektu nie może przekraczać 1,5 mln zł)

– Modernizacja lub remont infrastruktury osiedlowej – 2.5 mln zł (maks. 150 tys. zł)

– Działanie o charakterze społecznym – 500 tys. (maks. 100 tys. zł)

W porównaniu z tegorocznym budżetem obywatelskim, RBO 2016 zwiększono o milion złotych. Będzie wynosił 7,5 mln zł.

Propozycje zgłoszone w nowej edycji RBO będą weryfikowane w maju. Do 10 czerwca zostanie opublikowana lista przyjętych zadań oraz wzór karty do głosowania. Głosowanie na dopuszczone projekty rozpocznie się od 11 czerwca i potrwa do końca miesiąca.

Wyniki zostaną ogłoszone do końca lipca.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: