Fot. Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

W czwartek (7 lipca) rozpoczął się nabór projektów do Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego 2023. Do podziału jest 9 mln złotych.  

To 10. edycja Rzeszowska Budżetu Obywatelskiego. Od czwartku można zgłaszać projekty w trzech kategoriach. W pierwszej projekty dotyczą budowy, modernizacji lub remontu infrastruktury miejskiej. Do podziału jest 2 mln zł, nie wyznaczono limitu wartości projektu.

Najwięcej pieniędzy jest w drugiej kategorii, tzw. osiedlowej – 4 mln zł. Wartość jednego projektu nie może przekraczać 400 tys. zł. W trzeciej kategorii (tzw. zadania miękkie, np. organizacja imprez) jest 1 mln zł. Maksymalna kwota przedsięwzięcia to 50 tys. zł.   

Projekty może zgłaszać co najmniej 15-osobowa grupa mieszkańców Rzeszowa. Aby to zrobić, wystarczy wejść na stronę rbo.erzeszow.pl. Nabór projektów potrwa do 22 lipca. 

Weryfikacja zaproponowanych zadań rozpocznie się 25 lipca i potrwa do 19 sierpnia. Lista dopuszczonych projektów do głosowania ma być opublikowana 22 sierpnia. Następnie będzie tydzień (do 29 sierpnia) na składanie skarg, jeżeli komisja jakiś projekt odrzuci.

Głosowanie rozpocznie się 5 września i potrwa do 7 października. Wyniki głosowania będą znane 14 października. Jeżeli potrzebujecie wsparcia przy przygotowaniu projektu, to możecie dzwonić na infolinię Urzędu Miasta Rzeszowa, tel. 1 77 88 99 00.

Ponadto, 13 lipca i 20 lipca w rzeszowskim Urban Labie (ul. 3 Maja 13) odbędą się dyżury. W ich trakcie mieszkańcy uzyskają informacje na temat składania projektów. Będzie również można złożyć wniosek przy pomocy osób dyżurujących.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, zachęca mieszkańców do zgłaszania projektów. – To oni sami proponują, czego im potrzeba najbardziej, a następnie spośród zaproponowanych przez siebie zadań wybierają najpilniejsze – mówi prezydent Fijołek.

Do tej pory z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego wykonano ponad 300 inwestycji. W poprzedniej edycji RBO oddano ponad 70 tysięcy głosów. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama