Zdjęcie: Urszula Chrobak / Rzeszów News

129 propozycji zadań weźmie udział w głosowaniu projektów Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. Najwięcej dotyczy trzeciej kategorii. 

Nabór projektów do RBO 2024 trwał od 4 lipca do 21 lipca. W tym czasie do Urzędu Miasta Rzeszowa zgłoszono 154 wnioski, które przeszły weryfikację. Do głosowania dopuszczono 129. Do 28 sierpnia autorzy projektów mogą składać skargi, samo głosowanie rozpocznie się 8 września i potrwa do 8 października. Wyniki będą znane 13 października. 

Pula RBO 2024 wynosi 9,4 mln złotych, o 400 tys. zł więcej niż tegoroczna. O tyle zwiększono pulę osiedlową (druga kategoria) – 6,4 mln zł. Pozostałe – ogólnomiejska (pierwsza kategoria) oraz kulturalne, sportowe i rekreacyjne – utrzymano. Na ogólnomiejskie projekty jest 2 mln zł, na trzecią kategorię 1 mln zł.

Jak poinformował Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, w naborze projektów na RBO 2024 najwięcej złożono w trzeciej kategorii 71 złożono. Do głosowania przyjęto 62. 54 projekty złożono w drugiej kategorii, a w pierwszej do głosowania przepuszczono 13 propozycji. Pełna lista 129 projektów jest TUTAJ.  

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Propozycje mieszkańców sprawdziła Komisja ds. RBO. Weryfikowała m.in. zgodność propozycji z prawem, własność terenów, na których ma być projekt wykonany, racjonalność wydatku, zgodność z obowiązującymi w mieście programami i planami wieloletnimi, zgodność z planami zagospodarowania przestrzennego.

Wszelkie informacje na temat RBO są na stronie internetowej: www.rbo.erzeszow.pl.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama