Reklama

Rzeszowski Dom Kultury w niedzielę (15 czerwca) podsumuje sezon kulturalny 2013/2014. Na scenie Rynku zobaczymy ponad 600 wykonawców. Gwiazdą imprezy, której patronuje Rzeszów News, będzie zespół Strachy Na Lachy.

[Not a valid template]

 

Imprezę „Rzeszowski Dom Kultury – Mieszkańcom Rzeszowa” otworzy o godz. 13:00 barwny korowód tancerzy, który przejdzie ulicami miasta. Poprowadzi go Paulo Bomfim z grupy capoeira. Korowód wyruszy z al. Lubomirskich, przejdzie ul. 3 Maja, Kościuszki, Słowackiego. Finał na Rynku, gdzie uczestnicy zatańczą wspólnie do utworu „Happy”.

Potem na scenie Rynku będzie można zobaczyć czterogodzinny program artystyczny. Znajdą się w nim bloki taneczne, prezentacje wokalne i prezentacje wokalno-instrumentalne, jak również przygotowany specjalnie na tę okazję muzyczny występ instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury. W tym czasie na Rynku dla dzieci odbywać się będą warsztaty.

O godzinie 18:15 rozpocznie się na scenie blok koncertowy. Wystąpią najpierw lokalne zespoły rockowe Po Naszemu oraz Mr. TnT. Gwiazdą będzie jeden z czołowych zespołów polskiej sceny rockowej – grupa Strachy Na Lachy.

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza do udziału w imprezie wszystkich mieszkańców. To okazja do zapoznania się z działalnością i ofertą licznych filii RDK, a także dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Program imprezy tak ułożono, by wszystkie grupy wiekowe znalazły coś dla siebie. Impreza plenerowa będzie przekrojem tego, co RDK oferował mieszkańcom w ostatnich dziewięciu miesiącach: zajęcia artystyczne, edukacyjne, sportowe i rekreacyjne.

Można było uczestniczyć w festiwalach muzycznych, konkursach plastycznych, spektaklach tanecznych, przedstawieniach teatralnych oraz turniejach sportowych. Nie zabrakło także koncertów znanych polskich artystów: Renaty Przemyk, Stana Borysa, Marka Piekarczyka, Stefana Machela, czy zespołu Oddział Zamknięty.

Program imprezy:

13:00 – korowód tancerzy prowadzony przez Paulo Bomfim z grupy capoeira

Program artystyczny (scena)

14:00 – 18:00

– blok tańca show dance

– blok tańca nowoczesnego

– prezentacje wokalne

– blok tańca orientalnego

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– prezentacje wokalno-instrumentalne

– blok tańca nowoczesnego

18:00 – prezentacja instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury

18:15 – koncert zespołu Po Naszemu

19:00 – koncert zespołu Mr. TnT

20:00 – gwiazda wieczoru: STRACHY NA LACHY

Dodatkowe atrakcje (płyta Rynku)

14:00 – 18:00:

– mini siłownia „Strong Man” dla dzieci

– przeciąganie liny

– „Dzieci Architektami Ogrodów” – warsztaty projektowania

– „Sztuka Latania” – warsztaty plastyczne

– zagraj w szachy z Mistrzem Polski

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama