Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury
Reklama

Cykl Warsztatów Świątecznego Rękodzieła i III Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy przygotował dla mieszkańców Rzeszowski Dom Kultury dla tych którzy niecierpliwie wyczekują Świąt Bożego Narodzenia. 

Rzeszowski Dom Kultury przygotowania do tegorocznego Bożego Narodzenia rozpocznie od wyjątkowego cyklu Warsztatów Świątecznego Rękodzieła dla dzieci i dorosłych.

– Inicjatywa przygotowana została z myślą o wszystkich osobach, które chcą, aby wnętrza ich domów nabrały jeszcze bardziej świątecznego oraz indywidualnego charakteru, za sprawą samodzielnie przygotowanych dekoracji i ozdób – informuje Daniel Czarnota z RDK.

Udział w warsztatach to koszt 20 zł (dorośli) i 5 zł (dzieci). Grudniowy cykl obejmie sześć spotkań:

– 4 grudnia, godz. 17:00 – filia Przybyszówka (ul. Dębicka 170)

– 5 grudnia, godz. 18:00 – filia Budziwój (ul. Budziwojska 194)

– 7 grudnia, godz. 10:00 – filia Załęże (ul. Ks. Jana Stączka 12)

– 7 grudnia, godz. 16:00 – filia Staroniwa (ul. Staroniwska 46)

– 13 grudnia, godz. 17:00 – filia Staromieście (ul. Staromiejska 43a)

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– 14 grudnia, godz. 10:00 – filia Krynicka (ul. Krynicka 1)

Wielkim finałem tegorocznych przygotowań świątecznych będzie III Budziwojski Kiermasz Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w niedzielę 15 grudnia w godzinach 10:00-16:00
w RDK filia Budziwój przy ul. Budziwojskiej 194.

– Podczas wydarzenia zaprezentują się wystawcy, oferujący swoje usługi oraz wykonane przez nich towary i dekoracje – zapowiada Daniel Czarnota. 

O świąteczną atmosferę zadbają tego dnia zespoły śpiewacze oraz uczestnicy zajęć muzycznych z RDK. Kiermaszowi towarzyszyć będą rodzinne warsztaty plastyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami stworzą niepowtarzalne ozdoby świąteczne.

Efekty ich pracy będzie można podziwiać na przystrojonej wspólnie choince. Wstęp na kiermasz dla odwiedzających jest bezpłatny, natomiast zainteresowani wystawcy mogą zgłaszać swój udział do 11 grudnia.           

Regulaminy i szczegółowe informacje dotyczące Warsztatów Świątecznego Rękodzieła
oraz III Budziwojskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego są na stronie www.rdk.rzeszow.pl. Wystawcy zainteresowani udziałem w kiermaszu mogą uzyskać więcej informacji pod numerem telefonu: 17 229 90 82, od poniedziałku do piątku od 14:00 do 19:30.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama