Zdjęcie: Facebook.com / Krytyka Polityczna

Antysemickie pismo „Tajemnice świata” należące do Leszka Bubla zostanie wycofane ze sprzedaży sieci Empik.

Sieć Empik zareagowała po tym, jak na Facebooku lewicowej „Krytyki Politycznej” pojawił się wpis o tym, że w rzeszowskim Empiku można kupić „Tajemnice świata”. Antysemickie pismo straszy tytułami: „Jak Żydzi mordują Leszka Bubla”, czy „Wielka encyklopedia Żydów Leszka Bubla”.

„Empik, serio? Który to już raz? Myśleliśmy, że po skandalu z Międlarem zmądrzejecie… Co musi się stać, żebyście przestali rozpowszechniać haniebne, antysemickie, faszystowskie treści?” – pyta „Krytyka Polityczna”. 

W przypadku Międlara chodzi o Jacka Międlara, byłego księdza i nacjonalistę, który wydał książkę „Moja walka o prawdę”. Tytuł nawiązuje do „Mein Kampf” Adolfa Hitlera. Książkę Międlara można było kupić w Empiku. Po burzy w mediach, w listopadzie ub. r. sieć wycofała ją ze sprzedaży.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Teraz Empik musi się mierzyć z pismem „Tajemnice świata”. W piątek zapytaliśmy sieć, dlaczego promuje tytuł znanego antysemity Leszka Bubla. Monika Marianowicz, rzecznik Empiku, wysłała nam oświadczenie. 

„Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi. Empik jest zdecydowanie przeciwny mowie nienawiści. Podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu tego tytułu z oferty – z półek znika aktualny numer. Kolejne numery gazety „Tajemnice świata” nie pojawią się w Empiku. Osoby, które czują się urażone tą sytuacją, przepraszamy” – czytamy w oświadczeniu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama