Zdjęcie: Facebook.com / Krytyka Polityczna
Reklama

Antysemickie pismo “Tajemnice świata” należące do Leszka Bubla zostanie wycofane ze sprzedaży sieci Empik.

Sieć Empik zareagowała po tym, jak na Facebooku lewicowej “Krytyki Politycznej” pojawił się wpis o tym, że w rzeszowskim Empiku można kupić “Tajemnice świata”. Antysemickie pismo straszy tytułami: “Jak Żydzi mordują Leszka Bubla”, czy „Wielka encyklopedia Żydów Leszka Bubla”.

“Empik, serio? Który to już raz? Myśleliśmy, że po skandalu z Międlarem zmądrzejecie… Co musi się stać, żebyście przestali rozpowszechniać haniebne, antysemickie, faszystowskie treści?” – pyta “Krytyka Polityczna”. 

W przypadku Międlara chodzi o Jacka Międlara, byłego księdza i nacjonalistę, który wydał książkę “Moja walka o prawdę”. Tytuł nawiązuje do “Mein Kampf” Adolfa Hitlera. Książkę Międlara można było kupić w Empiku. Po burzy w mediach, w listopadzie ub. r. sieć wycofała ją ze sprzedaży.

Teraz Empik musi się mierzyć z pismem “Tajemnice świata”. W piątek zapytaliśmy sieć, dlaczego promuje tytuł znanego antysemity Leszka Bubla. Monika Marianowicz, rzecznik Empiku, wysłała nam oświadczenie. 

“Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi. Empik jest zdecydowanie przeciwny mowie nienawiści. Podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu tego tytułu z oferty – z półek znika aktualny numer. Kolejne numery gazety „Tajemnice świata” nie pojawią się w Empiku. Osoby, które czują się urażone tą sytuacją, przepraszamy” – czytamy w oświadczeniu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

14 KOMENTARZE

 1. Cóż, wychodzi na to, że p. Bubel powinien podziękować empikowi za darmową reklamę.
  Sam, nie znałem wcześniej “tajemnic świata”, a teraz chętnie bym przejrzał.
  Osobiście zamiast empiku polecam “bo ni to kropka pe-el” – mają taniej i jest (darmowy) punkt odbioru osobistego: Miła i kompetentna Obsługa tam jest. POLECAM!

 2. Za to wy (specjalnie z małej litery) redakcjo jesteście antypolakami. Widać to na każdym kroku. Zróbcie sobie walki w kisielu na penisy bo chyba to lubicie. Przez takich jak wy się szerzy społeczne skłócenie. Ziejecie “mową nienawiści”

 3. WOLNOŚĆ SŁOWA!!
  Sam tytuł nie jest antysemicki w żadnym razie a co wewnątrz jest nie wiem ale na pewno nie Metin Kampf bo nikt by tego nie wydał więc gdzie tu antysemityzm?

 4. Nie powiedziałbym że taki tani sklep może pierdoły w nim są tanie ale sprzedawane są drogo hehe
  Btw. To gdzie tu wolność słowa, sam obrót tym to nie żadna promocja – kto chce kupić i tak kupi a kto nie chce to nawet nie sięgnie po to

 5. Empik już się zmienił w tani sklep z gadżetami, długopisami i upominkami dla liberalnych bezmózgów. Niedługo książek tam w ogóle nie będzie. Umiejętność czytania to domena wykształconej części społeczeństwa, a zmanierowanych hipsterów bez szkoły.

 6. czyli jak o zydach pisze sie prawde to jest wtedy antysemityzm ? a jak oni kogos oskarzaja to zawsze maja racje i zwykle wystepuja w roli pokrzywdzonego nawet jesli jest zupelnie odwrotnie .

 7. Nie kupuję w Empiku od paru lat, od akcji z Nergalem. Za promocję neokomunizmu, marksizmu kulturowego i sprzedaż materiałów szkalujących Polaków, naszą kulturę i chrześcijaństwo.

 8. No to ja przejdę się do empiku i rzucę na ladę masę pisemek obrażających uczucia religijne i inne szmatławce, które do ręki bym nie wziął. Zobaczymy wtedy jak zareaguje empik.

Comments are closed.