Zdjęcie: Facebook.com / Krytyka Polityczna
Reklama

Antysemickie pismo “Tajemnice świata” należące do Leszka Bubla zostanie wycofane ze sprzedaży sieci Empik.

Sieć Empik zareagowała po tym, jak na Facebooku lewicowej “Krytyki Politycznej” pojawił się wpis o tym, że w rzeszowskim Empiku można kupić “Tajemnice świata”. Antysemickie pismo straszy tytułami: “Jak Żydzi mordują Leszka Bubla”, czy „Wielka encyklopedia Żydów Leszka Bubla”.

“Empik, serio? Który to już raz? Myśleliśmy, że po skandalu z Międlarem zmądrzejecie… Co musi się stać, żebyście przestali rozpowszechniać haniebne, antysemickie, faszystowskie treści?” – pyta “Krytyka Polityczna”. 

W przypadku Międlara chodzi o Jacka Międlara, byłego księdza i nacjonalistę, który wydał książkę “Moja walka o prawdę”. Tytuł nawiązuje do “Mein Kampf” Adolfa Hitlera. Książkę Międlara można było kupić w Empiku. Po burzy w mediach, w listopadzie ub. r. sieć wycofała ją ze sprzedaży.

Teraz Empik musi się mierzyć z pismem “Tajemnice świata”. W piątek zapytaliśmy sieć, dlaczego promuje tytuł znanego antysemity Leszka Bubla. Monika Marianowicz, rzecznik Empiku, wysłała nam oświadczenie. 

“Dziękujemy za zwrócenie nam uwagi. Empik jest zdecydowanie przeciwny mowie nienawiści. Podjęliśmy decyzję o natychmiastowym wycofaniu tego tytułu z oferty – z półek znika aktualny numer. Kolejne numery gazety „Tajemnice świata” nie pojawią się w Empiku. Osoby, które czują się urażone tą sytuacją, przepraszamy” – czytamy w oświadczeniu. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
Powiadom o
OTUA
OTUA

Cóż, wychodzi na to, że p. Bubel powinien podziękować empikowi za darmową reklamę.
Sam, nie znałem wcześniej “tajemnic świata”, a teraz chętnie bym przejrzał.
Osobiście zamiast empiku polecam “bo ni to kropka pe-el” – mają taniej i jest (darmowy) punkt odbioru osobistego: Miła i kompetentna Obsługa tam jest. POLECAM!

Misiek
Misiek

słusznie.

Jerzy
Jerzy

Za to wy (specjalnie z małej litery) redakcjo jesteście antypolakami. Widać to na każdym kroku. Zróbcie sobie walki w kisielu na penisy bo chyba to lubicie. Przez takich jak wy się szerzy społeczne skłócenie. Ziejecie “mową nienawiści”

blondynka z Jolką
blondynka z Jolką

No i proszę, dzięki Rzeszów-News wiemy już, że “Tajemnice Świata” muszą mieć coś wspólnego z Żydami i mową nienawiści.
Dziękujemy Ci Redakcjo.

Lololol
Lololol

WOLNOŚĆ SŁOWA!!
Sam tytuł nie jest antysemicki w żadnym razie a co wewnątrz jest nie wiem ale na pewno nie Metin Kampf bo nikt by tego nie wydał więc gdzie tu antysemityzm?

SemickiFarmazon
SemickiFarmazon

Najbardziej są pokrzywdzeni jak bombardują ciapatych w Palestynie i zamykają ich w gettach haha

Toudi
Toudi

Nie powiedziałbym że taki tani sklep może pierdoły w nim są tanie ale sprzedawane są drogo hehe
Btw. To gdzie tu wolność słowa, sam obrót tym to nie żadna promocja – kto chce kupić i tak kupi a kto nie chce to nawet nie sięgnie po to

Janusz Cebula z Rzeszowa
Janusz Cebula z Rzeszowa

Empik już się zmienił w tani sklep z gadżetami, długopisami i upominkami dla liberalnych bezmózgów. Niedługo książek tam w ogóle nie będzie. Umiejętność czytania to domena wykształconej części społeczeństwa, a zmanierowanych hipsterów bez szkoły.

Larry
Larry

Prawaki nie czytają książek ani gazet więc Empik może ich ignorować.

Zbych
Zbych

na szczęście osoby (osoba) piszące niżej są w mniejszości i Empik nie przejmie się ich “świętym oburzeniem”.

wlasnie
wlasnie

czyli jak o zydach pisze sie prawde to jest wtedy antysemityzm ? a jak oni kogos oskarzaja to zawsze maja racje i zwykle wystepuja w roli pokrzywdzonego nawet jesli jest zupelnie odwrotnie .

Mamciezjemcie
Mamciezjemcie

Nie kupuję w Empiku od paru lat, od akcji z Nergalem. Za promocję neokomunizmu, marksizmu kulturowego i sprzedaż materiałów szkalujących Polaków, naszą kulturę i chrześcijaństwo.

M1313
M1313

No to ja przejdę się do empiku i rzucę na ladę masę pisemek obrażających uczucia religijne i inne szmatławce, które do ręki bym nie wziął. Zobaczymy wtedy jak zareaguje empik.

Aj waj!
Aj waj!

Ale gdy promują satanistyczne i neomarksistowskie brednie, to już nie budzi oburzenia?