Rzeszowski Festiwal Piwa rozpoczęty. Smakosze będą zachwyceni

Piwne szaleństwo rozpoczęło się w piątek na rzeszowskim Rynku. To właśnie tam stanęły w ramach Rzeszowskiego Festiwalu Piwa stoiska browarów rzemieślniczych. 

 

Na Rynku są stoiska takich browarów jak: Revolta, Eureka, Lasowiak, Browanza, Browar Łańcut, Browar Dukla, Browincja, Browar Spółdzielczy, Fuzja, Pinta i Raduga. Nie zabrakło także naszego Lord Jacka, który na swoim stoisku oferuje piwa z czołówki polskiego craftu.

Zagranicznym gościem piwnego festiwalu w Rzeszowie są Czesi z Velkopopovický Kozelem, czyli  piwem typu lager pochodzącym u miejscowości Velké Popovice. W smaku piwo Kozel jest bardziej słodkawe i jednocześnie mocniejsze niż bardziej popularne w Polsce piwa typu pilsner.

Trudno opisywać każdy rodzaj, gatunek i wariację na temat piwa każdego z browarów, które przyjechały do Rzeszowa – lepiej spróbować samemu :), ale możemy zapewnić, że jest w czym wybierać. Na smakoszy czekają m.in. piwa jasne, ciemne, lekkie i nieco cięższe, żytnie, pszeniczne, o aromatach cytrusowych, porzeczkowych, a nawet z nutą imbiru i liści limonki. 

Jeśli chodzi o moc festiwalowych piw, ta również jest bardzo różna od 4,8 proc. do nawet 8,4 proc. Za rzemieślnicze wyroby w zależności od wielkości  i rodzaju trzeba zapłacić od 8 do 12 zł. 

Piwny festiwal potrwa do niedzieli (17 czerwca). W piątek do 24:00, w sobotę – od 12:00 do 24:00, w niedzielę – od 12:00 do 22:00. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama