Zespół Tańca Brzucha Gussel z Rzeszowskiego Domu Kultury odniósł podwójny sukces podczas międzynarodowego Oriental Passion Festival w Atenach. W konkursie wzięły udział najlepsze reprezentacje taneczne z całego świata.

Gussel rywalizował z zespołami wykonującymi taniec orientalny m.in. z USA, Rosji, Korei Południowej, Kanady, Włoch, Bośni i Hercegowiny, Finlandii i Bułgarii. Impreza odbyła się w dniach 27-30 listopada

Gussel zajął IV miejsce w kategorii Grupy. W konkursie ogromny sukces odniosła także Oksana Kostoń-Vailo zajmując IV miejsce w kategorii Solo, w której wystartowało 17 uczestniczek.

Zespół powrócił już do Polski i planuje przygotowania do kolejnego startu w Mistrzostwach Polski.

Gussel to jedyny na Podkarpaciu zespół belly dance. Powstał przy Rzeszowskim Domu Kultury filia „Pobitno” w 2013 roku z inicjatywy tancerki, instruktora tańca i choreografa Oksany Kostoń-Vailo. Wraz z nią zespół tworzy osiem tancerek: Joanna Augustyn, Monika Baran, Danuta Zakrzewska, Justyna Czarnik, Beata Gubała-Dwornik, Paulina Baran, Malwina Guzek oraz Julia Stadiychuk.

Gussel wielokrotnie brał udział w imprezach organizowanych przez RDK, wystąpił podczas Dni Serca, Festiwalu Przestrzeni Miejskiej, Targów Win, Balu Sportowca zorganizowanego przez Uniwersytet Rzeszowski oraz podczas wielu innych imprez i wydarzeń kulturalnych.

Największym, dotychczasowym sukcesem zespołu było zdobycie IV miejsca podczas Międzynarodowych Mistrzostw Belly Dance Europy Wschodniej w Lublinie w 2013 roku oraz zdobycie I miejsca podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Belly Dance Oriental w Nysie w 2014 roku.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama