Reklama

25 marca ukaże się nowy album rzeszowskiego zespołu Oversoul pt. „2”. Drugi krążek wyda Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Patronuje mu radiowa „Jedynka”, „Top Guitar” i Tygodnik „Przegląd”.

Oversoul to zespół poruszający się w muzycznym świecie soulu, popu i funky z domieszką elektronicznego brzmienia. Połączenie to w efekcie dające nietuzinkowe podejście do prostej formy piosenek popowych z elektryzującym soundem, porywającym groovem i gitarowym pazurem.

Zespół tworzą: Kuba Szturm (gitara), Tomek Drachus (instr. klawiszowe), Łukasz Gorczyca (bas), Artur Bradliński (wokal) i Adam Grzelak (perkusja).

Oversoul jest tuż przed premierą drugiego albumu w swojej karierze. Album pt. „2” ukaże się 25 marca nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia (wydawcy m.in. Perfect czy Kombii Symfonicznie).

Oversoul 2 to odkrywanie tajemnic muzyki popowej z perspektywy czwórki ludzi poruszających się na co dzień w klimatach bluesowo-jazzowo-rockowych, zgłębiających tajniki muzyczne na scenach polskich i zagranicznych przy współpracy ze znakomitymi muzykami, takimi jak Patsy Gamble, Jennifer Batten .

Drugi krążek Oversoul to swoisty kolaż stylistyk muzycznych, tych bliższych muzykom i tych zupełnie nieznanych. Charakterystyczne gitarowe granie Kuby Szturma uzupełniane jest wielokrotnie warstwą elektronicznych brzmień, nie zapominając tym samym o solidnej podstawie Rhodesa czy klasycznego fortepianu za które odpowiada Tomek Drachus.

Trudno nie dostrzec solidnego fundamentu na którym muzycy osadzają kolejne kompozycje – sekcja rytmiczna, której niekiedy bliżej do soulu niż popowego grania. Element basowy z powodzeniem realizuje w składzie Łukasz Gorczyca.

Całość spaja wokalna i tekstowa działalność lidera zespołu – Artura Bradlińskiego, niejednokrotnie dotykająca w warstwie lirycznej spraw o których często zapominamy, a które w istocie mają na nas duży wpływ.

„Oversoul 2” to propozycja dla wszystkich, którzy oczekują prawdziwego przekazu, solidnego grania i wpadających w ucho melodii z tekstami w których możemy odnaleźć samego siebie. To mieszanka gatunków, a jednak bardzo spójna i charakterystyczna.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: