Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie
Reklama

St. post. Bartosz Ceberak z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie wicemistrzem Polski służb mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim. Lepszy o kilka sekund okazał się tylko reprezentant wojska.

III Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych o puchar komendanta głównego policji rozegrano w piątek w Żywcu. Jednym z zawodników był st. post. Bartosz Ceberak z KMP w Rzeszowie. Wystartował w półmaratonie ekstremalnym, jego trasa prowadziła na szczyt Skrzycznego. Bartosz Ceberak startował w reprezentacji KGP i zajął drugie miejsce. Okazał się najlepszym spośród policjantów. O kilka sekund wyprzedził go tylko przedstawiciel wojska.

Rzeszowski policjant natomiast już w sobotę startował w 6. Leżajskim Biegu Zośki Turosz o puchar komendanta powiatowego w Leżajsku. W kategorii służb mundurowych Bartosz Ceberak zdobył I miejsce.

To nie jest jedyny sukces funkcjonariusza. Od kilku lat trenuje on biegi długodystansowe i terenowe oraz triatlon. W 2016 roku zajął III miejsce w kategorii wiekowej do lat 30, startując w 1/2 iron Men triathlon w Malborku. Zawody składały się z trzech dyscyplin – pływania na 1900 m, 90-kilometrowej trasy rowerowej i 21-kilometrowego biegu.

Zarówno w 2016 roku, jak i w 2017 roku Bartosz Ceberak zdobył II miejsce w Maratonie Lubelskim. W 2017 roku swój sukces powtórzył w Półmaratonie Poznańskim, gdzie startując indywidualnie osiągnął wicemistrzostwo, a w ultramaratonie Ultrajanosik 75+ w Nidzicy, startując indywidualnie, zdobył I miejsce.

Rok później rzeszowski policjant został mistrzem Polski w półmaratonie ekstremalnym podczas II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych. W 2019 r. Bartosz Ceberek został członkiem reprezentacji komendanta głównego policji w triathlonie. 

W kwietniu br. zajął pierwsze miejsce, startując w półmaratonie poznańskim. Okazał się najlepszym spośród około 13 tysięcy zawodników. W maju wygrał Bieg Niepodległości w Strzyżowie, a kilka dni później Maraton Lubelski, gdzie startował indywidualnie. 

Bartosz Ceberak ma 30 lat, policjantem jest od 2016 r. Zaczynał komendzie w Lubartowie, a we wrześniu 2018 r. przeniósł się do Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie do wydziału wywiadowczo-interwencyjnego. Przygodę ze sportem rozpoczął w dzieciństwie od gry w koszykówkę. 6 lat temu zaczął trenować długodystansowe biegi terenowe, a później triathlon. 

W czerwcu przed Bartoszem Ceberakiem kolejne starty w zawodach triathlonowych. Życzymy powodzenia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: