Rzeszowska spółka „Splentum” otrzymała prestiżową nagrodę „Innowator Roku 2016” w kategorii start-up podczas Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacje i przedsiębiorczość” w Dąbrowie Górniczej.

Coraz więcej firm z Podkarpacia odnosi znaczące sukcesy nie tylko na skalę regionalną. Są wśród nich również młode podmioty szczególnie z branży nowych technologii. Jednym z przykładów dynamicznie rozwijających się start’upów jest spółka „Splentum” z Rzeszowa. Firma otrzymała prestiżową nagrodę „Innowator Roku 2016” w kategorii start-up.

„Splentum” otrzymał nagrodę podczas „Gali Innowator 2016”, która towarzyszyła Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Innowacje i przedsiębiorczość”, jaka w połowie maja odbyła się w Dąbrowie Górniczej. Konferencję wspólnie organizowały m.in.  SGH w Warszawie i Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

„Splentum” otrzymał nagrodę, jako dowód uznania za wdrażanie rozwiązań w zakresie gromadzenia, przetwarzania i udostępniania danych z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi informatycznych. Start-up został założony przez braci Cwynar – Andrzeja i Wiktora.

System integruje w jednym miejscu kluczowe dane gospodarcze i oferuje je różnym grupom użytkowników. W maju firma uruchomiła swój nowy projekt, serwis www.danedlastudenta.pl, który umożliwia studentom łatwe pozyskanie danych empirycznych do pisanych przez nich projektów, w tym przede wszystkim prac dyplomowych.

– Już studenci na etapie pisania prac licencjackich czy magisterskich dostrzegają jak ważne są wiarygodne dane. Nie tylko książki, ale także internet stanowią dla nich cenne źródło wiedzy. Niestety, szczególnie w internecie, często odnajdują dane, których nie da się wykorzystać bez weryfikacji.

– Pozyskane dane często wymagają sprawdzenia i obróbki. Serwis, który oferujemy, stwarza możliwość łatwego pozyskania tego, co jest niezbędne w przypadku prac dyplomowych –  rzetelnych, prawdziwych i aktualnych danych, zgromadzonych w jednym miejscu – mówi dr Wiktor Cwynar.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama