Reklama

„Trio Mystique”, rzeszowski zespół akrobatyczny, wystąpi dzisiaj (3 października) w 8. edycji programu „Mam Talent” w TVN. Trzymamy kciuki za trzy utalentowane dziewczyny!

[Not a valid template]

 

W programie wystąpią 14-letnia Wiktoria Kloc, 13-letnia Aleksandra Szczypek i 15-letnia Wiktoria Wilk. Dziewczyny są wychowankami Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Rzeszowie i trenują pod okiem Grzegorza Bielca, jedynego trenera w kraju, którego podopieczni aż trzykrotnie znaleźli się w finale „Mam Talent”. duet żeński Jadzia i Dominika (2009), Trio ETC (2012) i para mieszana Delfina i Bartek (2012 – zwycięzcy 5. edycji programu).

Dziewczyny z „Trio Mystique” pokażą nieprezentowany dotąd w „Mam Talent” układ na latającym sześcianie (flying cube), na którym ćwiczą od miesiąca. Akrobatykę napowietrzną uprawiają od 4-5 lat.

– Jesteśmy bardzo zżyte z sobą, mamy super relacje i dobrze się dogadujemy. Mamy różne zainteresowania ale akrobatyka jest naszą największą pasją i to jej codziennie poświęcamy cały czas po szkole – mówią dziewczyny.

Mają już na swoim koncie sukcesy. Wiktoria Kloc zdobyła 3. miejsce w Grand Prix Polski w akrobatyce sportowej w kat. 13-19 lat. Wiktoria brała już udział w „Mam Talent”. W trakcie trzeciej edycji wystąpiła z układem na szarfie.

Aleksandra Szczypek zajęła 2. miejsce w Pucharze Polski, III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w akrobatyce sportowej w kat. 13-19 lat, ma też kilka medali z międzynarodowych zawodów akrobatycznych w dwójce mieszanej.

Wiktora Wilk znalazła się tuż za podium podczas Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy w akrobatyce sportowej w kat. 11-16 lat. Wiktoria jest córką Rafała Wilka, byłego żużlowca, a teraz dwukrotnego mistrz paraolimpijskiego z Londynu i dwukrotnego mistrza świata w handbike’u.

Dziewczyny mówią, że w programie „Mam Talent” startują, aby się sprawdzić i zademonstrować publiczności swoje umiejętności. Program dziś, początek o godz. 20:00.

Podkarpacie, oprócz „Trio Mystique”, w obecnej edycji talent show reprezentuje też 63-letni Mirosław Kaźmierczak, gimnastyk samouk, emerytowany nauczyciel, nad którego występem także czuwał Grzegorz Bielec.

Pan Mirosław był bohaterem pierwszego odcinka „Mam Talent”, a od jury otrzymał 3 x TAK, a potem jako jedyny uczestnik bieżącego programu został zaproszony do telewizji śniadaniowej „Dzień Dobry” TVN.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama