Na zdjęciu Zespół Tańca Brzucha Gussel

Zespół Tańca Brzucha Gussel z Rzeszowskiego Domu Kultury to jedyny na Podkarpaciu przedstawiciel orientalnej sztuki tanecznej zwanej belly dance. W najbliższą środę tancerki zagoszczą w znanym programie telewizyjnym „Dzień Dobry TVN”.

 

Istniejący od 2013 roku zespół działa na co dzień w filii RDK – „Pobitno” pod okiem tancerki, instruktora tańca i choreografa Oksany Kostoń-Vailo. Zespół Gussel tworzy ponadto 7 tancerek: Joanna Augustyn, Monika Baran, Danuta Zakrzewska, Justyna Czarnik, Beata Gubała-Dwornik, Paulina Baran oraz Malwina Guzek.

Gussel w trakcie swojego krótkiego okresu działalności był zdobywcą licznych nagród i wyróżnień na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do największych sukcesów zaliczyć należy zdobycie czwartego miejsca podczas Międzynarodowych Mistrzostw Belly Dance Europy Wschodniej w Lublinie w 2013 roku, zdobycie 1. miejsca podczas Krajowych Mistrzostw International Dance Organization Belly Dance Oriental w Nysie w 2014 roku oraz tegoroczny podwójny sukces odniesiony na międzynarodowym Oriental Passion Festival w Grecji, gdzie tancerki zdobyły czwarte miejsce w kategorii Grupy oraz Solo.

21 stycznia, czyli w najbliższą środę, Zespół Tańca Brzucha Gussel zaprezentuje swoje umiejętności taneczne na żywo w telewizyjnym programie „Dzień Dobry TVN”, gdzie opowie o swojej historii i działalności w rozmowie z prowadzącą parą – Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama