Reklama

Ogromnym sukcesem okazał się niedzielny koncert „Reggae Nad Wisłokiem” na bulwarach z okazji 5-lecia Rzeszowskiego Domu Kultury.

[Not a valid template]

 

Słoneczna pogoda w niedzielę sprawiła, że mieszkańcy Rzeszowa z każdą godziną zapełniali bulwary. Przyjeżdżali na rowerach, urządzali sobie pikniki na kocach. – Impreza kapitalna. Wybór reggae’owej imprezy także był strzałem w „10” – mówili uczestnicy koncertu.

Ci, którzy nie przyszli na bulwary, niech żałują. – Takie koncerty w okresie wakacyjnym w tym miejscu powinny się odbywać co tydzień. Dzięki temu bulwary rzeczywiście „żyją”, a nie są tylko miejscem do wyprowadzania psów – uważa 23-letnia Ewa, która na koncert zabrała grupę znajomych z Małopolski, wypoczywających w weekend na Podkarpaciu.

Rzeszowski Dom Kultury, który zorganizował imprezę z okazji swojego jubileuszu, udowodnił, że warto stawiać na muzykę, która wśród szerokiej publiczności nie jest za bardzo znana, ale reggae łączy wszystkie pokolenia. I tak było właśnie w niedzielę na bulwarach.

W wydarzeniach organizowanych na co dzień przez RDK uczestniczyło już 13 tys. osób. – Żebyście rozwijali swoje pasje, zainteresowania. Myślę, że nam się to udaje. Dziękujemy wszystkim uczestnikom naszych imprez, a także moim pracownikom za zaangażowanie i po prostu ich pasję. Niejednokrotnie ich praca jest niezauważalna – mówiła Mariola Cieśla, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury, któremu podlega 18 filii RDK.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podczas koncertu „Reggae Nad Wisłokiem” zagrały zespoły Reggeneracja, ReggaeGang System, Inity Sounds, Jahfahrai. Gwiazdą wieczoru byli Ghetto Priest z zespołem Positive Thursdays In Dub z Wielkiej Brytanii oraz Mesajah z Polski. W przerwach klimat reggae utrzymywał na scenie soundsystem Dubtwice & Roots Digital.

Koncertom towarzyszyły tematyczne warsztaty związane z kulturą reggae: warsztaty muzyczne Dominika Muszyńskiego, warsztaty fryzjerskie Endorfine Studio oraz warsztaty rękodzieła artystycznego Rzeszowskiego Domu Kultury.

Koncert „Reggae Nad Wisłokiem” z okazji 5-lecia RDK wybrali internauci, głosując na miejskiej platformie Dobry Pomysły. Do wybory mieli 5 propozycji. Oprócz reggae’owej imprezy były także Festiwal Muzyki Folk i Etnicznej”, „Festiwal Muzyki Rockowej” podczas której mieszkańcy Rzeszowa mogli pobić rekord Guinessa w liczbie gitar grających utwór „Hey Joe”. Dzieciom i rodzicom proponowano „Bulwary Sztuki”, a amatorom malarstwa „Plener Malarski”.

Najwięcej głosów zdobył koncert „Reggae Nad Wisłokiem”. Patronował mu Rzeszów News.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama