Rzeszowskie CBŚP rozbiło gang, który organizował „mieszkaniówki” [VIDEO]

Dwie kobiety i mężczyznę zatrzymali rzeszowscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji. Cała trójka jest zamieszana w organizowanie agencji towarzyskich w mieszkaniach na terenie Warszawy. 

Zdjęcia i wideo: Centralne Biuro Śledcze Policji

 

Na trop gangu „mieszkaniówek” wpadło rzeszowskie CBŚP. Ich śledztwo nadzoruje Prokuratura Krajowa w Rzeszowie. Policjanci ustalili, że członkowie gangu od kilku lat w Warszawie prowadzili w mieszkaniach agencje towarzyskie.

Usługi seksualne świadczyło w mieszkaniach kilkadziesiąt kobiet z Polski i Ukrainy. – Werbowano je za pośrednictwem m.in. portali internetowych – mówi podinp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji.

Członkowie grupy organizowali kobietom miejsca „pracy”, umawiali klientów, wykonywali sesje zdjęciowe, przywozili do klientów, a także zapewniali bezpieczeństwo „pracy”. – W zamian kobiety oddawały im połowę zarobionych pieniędzy – ustaliło CBŚP w Rzeszowie.

Miesięcznie gang osiągał dochód na poziomie blisko 90 tys. zł. Pieniądze z prostytucji kobiet, inwestował m.in. w nieruchomości na Mazowszu (proceder tzw. prania brudnych pieniędzy). 

Policjanci CBŚP z Rzeszowa zatrzymali zatrzymali trzy osoby w wieku od 36 do 60 lat, które są zamieszane w udział w gangu. W ręce funkcjonariuszy wpadły dwie kobiety (jedną zatrzymano pod Toruniem, drugą w Warszawie) i mężczyzna (jego też ujęto w stolicy). 

 

Policjanci w trakcie przeszukań zabezpieczyli blisko 40 tys. zł, kilkadziesiąt telefonów komórkowych, pałkę teleskopową oraz luksusowe zegarki.

Cała trójka w prokuraturze usłyszała zarzuty dotyczące przestępstw związanych z wolnością seksualną i obyczajnością oraz kierowania i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono ich majątek o wartości ok. miliona złotych.

Dwie osoby aresztowano na 3 miesiące. Wobec jednej osoby zastosowano dozór policji, zakaz opuszczania kraju i poręcznie majątkowe. – Podejrzanym grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności – poinformowała Prokuratura Krajowa.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama