Rzeszowskie CBŚP zlikwidowało nielegalną fabrykę papierosów [FOTO, VIDEO]

Rzeszowscy funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z podkarpacką Krajową Administracją Skarbową zlikwidowali w powiecie kieleckim nielegalną fabrykę papierosów. Zatrzymali pięć osób. 

 

Jak poinformowali CBŚP i Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, nielegalna wytwórnia papierosów znajdowała się w hali na terenie wynajmowanej posesji. Podczas akcji służb, funkcjonariusze znaleźli i przejęli maszyny do produkcji papierosów, ok. milion sztuk papierosów i ponad 3 tony krajanki tytoniowej.

– Towar nie posiadał polskich znaków akcyzy i innej wymaganej dokumentacji. Przejęto także komponenty niezbędne do produkcji papierosów. Urządzenia wchodzące w skład przejętej profesjonalnej linii technologicznej służącej do produkcji papierosów warte są ponad milion złotych – podało CBŚP. 

– Zabezpieczone wyroby akcyzowe, gdyby trafiły do sprzedaży, naraziłyby Skarb Państwa na straty blisko 4,8 mln zł – dodaje mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie. 

W nielegalnej fabryce można było dziennie produkować około milion papierosów. Podczas akcji CBŚP, funkcjonariuszy podkarpackiej KAS i kieleckich policjantów zatrzymano pięć osób w wieku od 32 do 57 lat. Przedstawiono im zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustw i popełnienia przestępstw karnych-skarbowych.

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Kielcach aresztował całą piątkę na trzy miesiące. Jak twierdzi CBŚP, sprawa jest rozwojowa, śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama