Kolejny dzień juwenaliów za nami. W piątek studencka brać bawiła się przede wszystkim w rytm przebojów Strachów na Lachy i Luxtorpedy.

Tego dnia na miasteczku akademickim Politechniki Rzeszowskiej, gdzie odbywają się wszystkie główne koncerty, można było spotkać również licznych nastolatków w towarzystwie rodziców. Nie od dziś wiadomo, że obydwie muzyczne gwiazdy piątkowego występu swoją twórczością zaskarbiły sobie serca także właśnie tej grupy odbiorców.

– Już od tygodnia córka mnie męczyła, że chce zobaczyć Strachy na Lachy na żywo. Po prostu uwielbia ich piosenkę „Dzień dobry, kocham cię”. Męczyła, męczyła i wymęczyła – śmiała się pani Diana, która z kolei nie zamierza sobie odpuścić sobotniego koncertu Elektrycznych Gitar.

Z pewnością spora grupa osób w piątek wybrała się na juwenalia także z powodu Luxtorpedy. Zespół choć istnieje zaledwie pięć lat, ma już ogromne rzesze fanów. Pan Tomek zjawił się na nim z trzema synami w wieku 14, 12 i 8 lat. Wszyscy uwielbiają formację Roberta „Litzy” Friedricha. – Jest super! – wykrzykiwali jednym głosem chłopcy.

Przed gwiazdami piątkowego koncertu, na scenie zobaczyliśmy także występy formacji Bisz i Kabanos, Ras Luta & Kuba 1200

Imprezy kończą się w akademikach

Nie zapominajmy jednak, że juwenalia to przede wszystkim święto słuchaczy wyższych uczelni. Gdyby miasteczko przy ul. Akademickiej było obiektem zamkniętym, jego wnętrze pękałoby w szwach od zebranych w nim żaków.

– Siedzimy na miasteczku praktycznie od czwartku. Na noc przenosimy się do pokoi w akademikach. Na grubo przed rozpoczęciem koncertów wracamy na łono natury. Jest świetna pogoda, trzeba z niej korzystać. Poza tym jak się bawić, to bawić się na całego – mówił nam Michał.

Jak postanowił tak zrobił. Michał zdecydował się także na skok na bungee. – Zawsze chciałem to zrobić, ale jakoś nie było okazji. Nie ukrywam, że miałem też trochę stracha. A wystarczyło łyknąć coś dla odwagi i już. Odlotowo było. Na pewno jeszcze to powtórzę – zapewniał.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Po zakończeniu głównych koncertów żakowska brać przeniosła się do rozmieszczonych po miasteczku namiotach. Tam, w specjalnie utworzonej nocnej strefie klubowej, bawili się do białego rana w rytm muzyki klubowej, weselnej, disco i hip-hopu. W nich zabawę nakręcają m.in. Alex, Adi, LarsM, Kamil Pankowski czy Digital Mode

Dziś będzie elektrycznie i rockowo

Przed nami ostatni dzień XXII edycji Rzeszowskich Juwenaliów. Koncerty rozpoczną się od godz. 17:30. Zagrają Miuosh i Bracia Figo Fagot.

Wielu fanów czeka niewątpliwie na dawno nie widziany na żywo zespół Elektryczne Gitary, który w tym roku świętuje ćwierć wieku swojego istnienia. A skoro koncert ma być jubileuszowy, zapewne usłyszymy przebojowy przekrój tego okresu. Z pewnością zabrzmią takie hity jak: „Włosy”, „Dzieci wybiegły”, „Kiler” czy „Co powie ryba”.

Tuż po nich estradą zawładnie łódzka formacja Coma z Piotrem Roguckim, znanym aktorem i jurorem popularnego programu „Must Be The Music”.

eMKa

Zdjęcia z pierwszego dnia juwenaliów możecie zobaczyć TUTAJ, a TUTAJ z barwnego korowodu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama