Reklama

XXI Rzeszowskie Juwenalia zostały nominowane do nagrody ProJuvenes 2014, przyznawanej przez Parlament Studentów RP. Głosować można do 5 listopada br.

W trakcie gali 7 listopada w warszawskim teatrze Palladium po raz drugi Parlament Studentów przyzna wyróżnienia dla najlepszych firm, instytucji i osób nominowanych przez środowisko studenckie. W siedmiu konkursowych kategoriach nagradzane są: inicjatywy, osoby, firmy i instytucje, które współpracują z młodzieżą, a szczególnie ze studentami szkół wyższych.

– Wydarzenie, które organizujemy po raz drugi, ma za zadanie wspierać pozytywną atmosferę wokół studiów i studentów. W tym roku chcemy nagrodzić także samych żaków, którzy niejednokrotnie tworzą wspaniałe inicjatywy i projekty – mówi Piotr Mueller, przewodniczący Parlamentu Studentów RP.

Nagrody zostaną przyznane w kategoriach: dziennikarz, juwenalia, kultura studencka, media studenckie, naukowy projekt roku, NGO i studencki projekt roku. I właśnie w kategorii „juwenalia” wśród nominowanych znalazły się XXI Rzeszowskie Juwenalia.

Nominowano także: juwenalia Politechniki Warszawskiej 2014, juwenalia w Szczecinie, jUWenalia Uniwersytetu Warszawskiego, olsztyńska Kortowiada i Kozienalia, czyli Lubelskie Dni Kultury Studenckiej.

To, czy XXI Rzeszowskie Juwenalia zostaną uznane za najlepszy festiwalu kultury studenckiej zależy od Was. Głosować można raz dziennie do 5 listopada do północy. Aby wziąć udział w głosowaniu należy polubić fanpage Parlamentu Studentów RP. Można też głosować TUTAJ.

– Wyróżnienie XXI Rzeszowskich Juwenaliów wiąże się z ogromnym prestiżem zarówno dla naszej imprezy, jak i dla całego miasta, ponieważ byłoby równoznaczne ze zdobyciem tytułu Najlepszych Juwenaliów w Polsce – twierdzi Karol Fill, przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.

Aktualnie najsilniejszym konkurentem Rzeszowskich Juwenaliów jest Kortowiada, juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który został już oficjalnie wsparty przez zespoły, festiwale i naczelne media.

– Mimo obecnej przewagi Kortowiady mamy duże szanse zakończyć głosowanie naszym sukcesem, a wówczas o Rzeszowie usłyszy cała Polska – zachęca do głosowania Karol Fill.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.