Zdjęcie: Facebook / TAKdlaPszczół

Miód wirowany na oczach zgromadzonych i podawany do degustacji  prosto z miodarki. To na deser, bo będzie też kiermasz produktów naturalnych. W piątek i sobotę, w Galerii Rzeszów.

Miejskie ule stoją na dachu Galerii Rzeszów od dwóch lat. Pasiekę stworzyli bracia pszczelarze: Rafał i Maciej Szelowie z Chmielnika, autorzy programu #TAKdlaPszczół,. 

Tegoroczne miodobranie rozpocznie się w sobotę (17 września). Każdy będzie mógł zobaczyć jak odbierany jest miód. Pszczelarze wejdą na dach galerii o  godz. 13:30, a każdy ich krok będzie można śledzić podczas transmisji na żywo. Monitory zostaną ustawione na placu eventowym Galerii Rzeszów. 

W przerwach zaśpiewa rzeszowska wokalistka Julia Honkisz i zagra gitarzysta Brajan Kokoszka.

Ok. godz. 14:30, ale już na scenie centrum handlowego, rozpocznie się proces odsklepiania ramek i wirowania miodu. Następnie, każdy będzie mógł skosztować świeżego miodu. 

– Rzeszowskie pszczoły doskonale czują się w miejskiej pasiece – mówi Rafał Szela. – Chętnie gromadzą zapasy miodu i pyłku, a więc niezbędnego dla nich pokarmu węglowodanowego i białkowego, co jednoznacznie pokazuje jak bogata jest baza pożytkowa w Rzeszowie.

Pszczoły z Pasieki w Sercu Miasta odbywają loty w promieniu do 3 km, gdzie znajdują się parki, ogrody przydomowe z kwiatami i roślinność dzikorosnąca.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dzień wcześniej, bo już w piątek (16 września), rozpocznie się kiermasz produktów naturalnych. Będzie można kupić alkohole rzemieślnicze, produkty CBD z konopii; produkty farmerskie: soki, przetwory, oleje tłoczone na zimno i sery; miód i produkty pszczele, suplementy, a także kosmetyki naturalne i wegańskie.

– Większość produktów, które znajdziemy na stoiskach, zależy bezpośrednio lub pośrednio od pracy pszczół, choć czasem możemy sobie nie zdawać z tego sprawy – dodaje Maciej Szela, koordynator programu #TAKdlaPszczół

W programie kiermaszu są też warsztaty z dietetyczką Pauliną Górską oraz konkursy z nagrodami.

Kiermasz Naturalnie & Zdrowo odbędzie się w godzinach otwarcia Galerii Rzeszów, w piątek od godz. 9:00 do 19:00 i sobotę od godz. 10:00 do 19:00.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama