Zdjęcie: materiały organizatorów

Rzeszowskie Piwnice ogłaszają konkurs artystyczny Art Fight Club. Cel? Rozwój sztuki współczesnej w Rzeszowie. Laureatów wyłonią bitwy.

Konkurs „Art Fight Club” dla uczniów szkół podstawowych, średnich i studentów organizują Estrada Rzeszowska i Rzeszowskie Piwnice. Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe (12-15 lat, 16-19 lat oraz 20-24 lata) oraz na dwa etapy.

Pierwszy etap trwa do 20 listopada, to zgłoszenia do konkursu. Uczestników do bitwy artystycznej wybiera jury na podstawie nadsyłanych formularzy. Drugi etap, to bitwa finalistów (9 grudnia).   

W każdej kategorii wiekowej zmierzy się ze sobą trzech twórców. Z tego samego zestawu materiałów plastycznych w ciągu trzech godzin muszą stworzyć na żywo i przy udziale publiczności dzieło malarskie o określonej tematyce podanej na początku wydarzenia.

Wszystkie materiały zapewniają organizatorzy, którzy zachęcają do wzięcia udziału w pojedynku i zmierzenia się z utalentowanymi rówieśnikami. Zwycięzca bitwy w każdej z kategorii wiekowej zdobywa zestaw materiałów plastycznych o wartości 1000 zł.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Ponadto będzie miał wystawę w Rzeszowskich Piwnicach w 2023 roku lub wirtualną wystawę Rzeszowskiego Inkubatora Kultury, do wygrania będą także książki o tematyce związanej z historią sztuki.

Konkurs „Art Fight Club” organizowany jest przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF). Szczegóły i regulamin znajdziecie na stronie: rzeszowskiepiwnice.pl i Facebooku Rzeszowskich Piwnic

(ram) 

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama