Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Miastu spodobał się pomysł radnych Platformy Obywatelskiej na #rzeszowskivoucher. Usługa wspomagająca przedsiębiorców w dobie epidemii koronawirusa ma ruszyć początkiem maja. 

W piątek radni rzeszowskiej PO złożyli pismo do Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, z propozycją, która ma pomóc przedsiębiorcom przetrwać trudny okres epidemii. To #rzeszowskivoucher – kupujemy usługę w cenach regularnych, a nie promocyjnych. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ. 

Tym razem propozycja Platformy w ratuszu została przyjęta bez politycznej awantury. –  Pomysł sam w sobie jest dobry, ale jak zawsze diabeł tkwi w szczegółach – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. 

– Musimy sprawdzić propozycję pod kątem prawnym i przygotować się do jej realizacji od strony technicznej. Najważniejsze, aby usługa ruszyła, muszą być na nią chętni – dodaje. Miasto na przygotowanie się do wdrożenia „Rzeszowskiego Vouchera” potrzebuje około tygodnia. – Początkiem maja voucher mógłby wystartować – zapowiada Chłodnicki. 

Obecnie ratusz rzeszowskich przedsiębiorców wspiera poprzez możliwość odroczenia spłaty czynszu o 6 miesięcy lub obniżenie czynszu do 50 procent na okres trwania stanu epidemicznego. Z tego typu ulgi chce już skorzystać ponad 100 przedsiębiorców. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama