Reklama

Firma 4You Airlines twierdzi, że kłopoty z rezerwacją biletów na nowe połączenia z Jasionki już minęły. W sprzedaży są jeszcze bilety w promocyjnej cenie – 47 zł.

Sprzedaż biletów na osiem nowych połączeń od 3 listopada (Paryż, Mediolan, Tel Awiw, Bruksela, Dortmund, Edynburg, Rzym i Barcelona) rozpoczęła się 12 sierpnia, ale z 12-dniowym opóźnieniem.

Internauci krytykowali firmę, że nie przygotowała się dostatecznie do uruchomienia sprzedaży. Pasażerowie narzekali, że nie mogą dokonywać rezerwacji. Było do przewidzenia, że zainteresowanie biletami będzie bardzo duże, bo 4You Airlines do sprzedaży wprowadziło 7 tys. biletów w promocyjnej cenie 47 zł w jedną stronę z wszystkimi opłatami.

Firma miała kłopoty z serwerami, za co potem przepraszała.

Michał Mikołajczak, wiceprezes 4You Airlines, mówi Rzeszów News, że utrudnienia związane z rezerwacją biletów trwały do godziny 21:30. – Później rezerwacje spływały już na bieżąco i były potwierdzone. Problemy z dokonaniem rezerwacji zostały już rozwiązane – zapewnia Mikołajczak.

– W momencie uruchomienia strony otrzymywaliśmy około 7 000 zapytań w ciągu sekundy – dodaje wiceprezes 4You Airlines.

Pierwszego dnia sprzedaży biletów na nowe połączenia z Jasionki do północy dokonano kilkuset rezerwacji. Najbardziej popularne kierunki wybierane przez pasażerów to Barcelona i Edynburg.

– Promocyjna pula nie została jeszcze wykorzystana, klienci nadal mają szansę na skorzystanie z naszych usług oferowanych w preferencyjnych cenach – mówi Michał Mikołajczak.

Bilety można rezerwować na www.4youairlines.com oraz za pośrednictwem telefonicznego centrum obsługi.

Nowy przewoźnik, którego właścicielem jest znane biuro podróży Alfa Star, nie ma do tej pory stosownych zezwoleń na wykonywanie operacji lotniczych.

Urząd Lotnictwa Cywilnego rozpatruje wniosek firmy o wydanie Certyfikatu Przewoźnika Lotniczego (AOC). Przewoźnik musi uzyskać koncesję na wykonywanie lotów. Jednym z warunków jej otrzymania jest posiadanie ważnego Certyfikatu AOC. Procedura uzyskania go jest w toku. Decyzja ULC w tej sprawie zapadnie niebawem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama