Zdjęcie: Joanna Bród / Rzeszów News
Reklama

Przykra wiadomość dla tych, którzy poruszali się po Rzeszowie autobusami MPK, korzystając z miesięcznych biletów trasowanych. Bilety wkrótce znikną.

Biletów trasowanych ma już nie być, ale pojawią się bilety liniowe. Taką zmianę wprowadzić ma uchwała, która pojawi się na najbliższej sesji Rady Miasta – 7 lipca.

Na bilecie trasowanym pasażer może przejechać po danej trasie różnymi autobusami. Jeśli trasy różnych autobusów się pokrywają, nie ma przeszkód, aby gdy spóźnia się jeden, móc skorzystać z innego autobusu.

Po zapowiadanej zmianie już tak nie będzie. Wykupujecie po prostu bilet na daną linię autobusową i koniec. I musicie pilnować rozkładu jazdy.

Przy tym cena ma się nie zmienić. Obecnie normalny bilet trasowany kosztuje 70 zł. Ta sama cena ma obowiązywać na bilet liniowy. Ulgowe będą kosztować: ustawowy 35 zł a samorządowy 42 zł.

Na sesji pojawi się także drugi projekt uchwały, który oficjalnie już wprowadzi do użytku tzw. e-bilet, czyli Rzeszowską Kartę Miejską. Będzie można na nich zapisywać wykupienie przez pasażera miesięcznych biletów okresowych. Na karcie będą dostępne także bilety 1-przejazdowe, 60-minutowe i 24-godzinne, po doładowaniu tzw. elektronicznej portmonetki.

Bilety elektronicznie w końcu mają trafiać do pasażerów od 8 lipca. Będą dostępne w punktach obsługi podróżnych Zarząd Transportu Miejskiego. E-bilety będą wydawane za darmo, do wniosku trzeba będzie dołączyć zdjęcie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: