Są pieniądze na PCL
Zdjęcie: Materiały inwestora
Reklama

Radni sejmiku podkarpackiego jednogłośnie przyjęli uchwałę, która zabezpiecza w budżecie województwa 15 mln zł na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki.

We wrześniu poinformowaliśmy, że radni Rzeszowa zabezpieczyli w budżecie miasta pieniądze na budowę PCL. Wcześniej wsparcie w wysokości 60 mln zł zadeklarował Piotr Gliński, minister kultury i sportu w rządzie Mateusza Morawieckiego – donosiliśmy o tym TUTAJ

Na budowę Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego potrzeba jednak przynajmniej 120 mln zł (w pierwszej wersji była mowa o 32 mln zł – po 8 mln zł z budżetów miasta i województwa, 16 mln zł z rządowych funduszy). Brakującą sumę miało dołożyć województwo, ale jego zarząd długo zwlekał z jasną deklaracją.

– 8 mln zł już jest, teraz pracujemy nad ustaleniem ostatecznej kwoty, jaką wesprzemy miasto – mówił w październiku marszałek Władysław Ortyl. 

Teraz radni podkarpaccy w końcu przyjęli uchwałę, która zabezpiecza pierwszą transzę wsparcia budowy PCL, czyli 15 mln zł na 2022 rok. Kolejne 15 mln zł – na 2023 rok – radni mają przekazać w przyszłym roku. 

Niebawem przetarg

– Trwają jeszcze prace nad poprawkami w projekcie, tak by stadion był dostosowany do rozgrywek piłkarskich na najwyższym poziomie – tłumaczy Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Ratusz, gdy skompletuje dokumentację, ogłosi przetarg na budowę stadionu. Ma to nastąpić niebawem. Budowa stadionu przy ulicy Wyspiańskiego miałaby się rozpocząć w przyszłym roku i potrwać ok. 2 lat.

Przypomnijmy, że PCL ma dysponować podgrzewaną murawą, zapleczem socjalnym z 9 szatniami, zapleczem trenerskim oraz gabinetami lekarskimi i do badań antydopingowych. Przy inwestycji planowana jest też 6-torowa bieżnia o długości 330 m oraz bursa dla 90 młodych sportowców. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama