Zdjęcie: Google Maps
Reklama

Ponad 2 mln zł zarezerwowano w budżecie miasta Rzeszowa na budowę drogi, która połączy al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ulicą Lwowską.

Decyzja o zarezerwowaniu pieniędzy na inwestycję zapadła podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Rzeszowa. Za te pieniądze w tym roku powstanie skrzyżowanie nowej drogi z al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego oraz odcinek trasy o długości ok. 200 metrów.

Miasto przewiduje, że przetarg na wybór wykonawcy inwestycji ogłosi w ciągu kilku najbliższych tygodni. Droga ma lepiej skomunikować strefę biznesowo-produkcyjną, która rozwija się w sąsiedztwie al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

– Właściciele firm tam działających deklarują, że sami sfinansują rozbudowę dróg na terenie strefy, jeśli miasto doprowadzi do niej swoją drogę – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

W tym roku, oprócz budowy pierwszego odcinka, miasto chce rozpocząć projektowanie drugiego odcinka trasy (ok. 1 km). Dokumentacja ma być gotowa w 2023 roku. Droga, łącząca al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego z ul. Lwowską, będzie miała ok. 2,5 km.

– Inwestycja będzie realizowana w trzech etapach – poinformował Urząd Miasta Rzeszowa.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama