Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Mieszkańcy Rzeszowa, którzy chcą się pozbyć materiałów budowlanych zawierających szkodliwy dla zdrowia azbest, mogą otrzymać dotację. W poniedziałek (10 stycznia) rozpocznie się nabór wniosków.

– Dotacją objęte będą koszty związane z demontażem wyrobów zawierających azbest,  transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów na składowisku – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Ratusz na razie nie informuje w jakiej wysokości będzie dofinansowanie.

Wiadomo tylko tyle, że nabór wniosków rozpocznie się 10 stycznia i potrwa do końca miesiąca. Żeby ubiegać się o dotację trzeba wypełnić formularz. Wystarczy wpisać w nim swoje dane, rodzaj oraz ilość wyrobów azbestowych, których chcemy się pozbyć. 

Formularz wniosku jest dostępny w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa. Można go także pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta Rzeszowa: www.rzeszow.pl.

Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, pok. nr 4 w godzinach pracy urzędu.

Wszystkie informacje związane z naborem wniosków można uzyskać pod nr. tel. 17 875 41 83 oraz 17 875 41 86.

oprac. (la)

redakcja@rzeszow@news.pl

Reklama