Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

W najbliższą sobotę (20 listopada) Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, zaprasza na kolejny spacer w ramach akcji #SadzimyRzeszów. Tym razem jego trasa będzie biegła nieco dalej od śródmieścia. 

Niedawno prezydent Konrad Fijołek wraz z mieszkańcami i pracownikami Zarządu Zieleni Miejskiej byli m.in. na ul. Słowackiego, Dekerta, Lubomirskich, Pod Kasztanami, Zamkowej. Mieszkańcy wskazali 25 miejsc, w których zasadzone zostaną drzewa.

Najwięcej drzew pojawi się na skwerze przy ul. Moniuszki. Z ciekawszych gatunków – przy ul. Dekerta będą jarząby mączne, a w Parku Jedności Polonii z Macierzą tulipanowce i miłorzęby.

– Nasadzenia pojawią się w przyszłym roku, podobnie jak nowe rabaty z niską roślinnością i donice kwietne. Miejsce dla rabat i ustawienia donic także wskazali rzeszowianie – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Ponadto, zarząd zieleni wskazał miejsca, gdzie jeszcze w tym roku posadzonych zostanie 66 drzew: głównie lipy, buki, dęby, klony.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W najbliższą sobotę (20 listopada) Konrad Fijołek zaprasza na kolejny spacer. Tym razem jego trasa będzie biegła nieco dalej od śródmieścia. Spacer rozpocznie się w parku Niezapominajek przy ul. Wiktora.

Kolejne miejsca na trasie to: teren rekreacyjny w rejonie skrzyżowania ulic Kotuli i Wiktora, park im. Bł. Karoliny, park przy ul. Czudeckiej i teren rekreacyjny przy ul. Odrzykońskiej. Początek spaceru o godz. 10:00. Zbiórka w parku Niezapominajek przy ul. Wiktora.

AKTUALIZACJA: Spacer z Konradem Fijołkiem, ze względu na prognozowane złe warunki atmosferyczne, został odwołany. – Nowy termin spaceru zostanie podany niebawem – poinformował w piątek po południu ratusz.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama