Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

– Bądźcie z nami w niedzielę, 15 stycznia! Najlepsi fryzjerzy czekają, by uczynić Was piękniejszymi! – tak Jurek Owsiak zachęca do udziału we fryzjerskiej zbiórce dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ogólnopolskiej akcji weźmie udział także rzeszowski salon Akademia Wierzbicki & Schmidt.

– Każdy sposób, by pomóc jest dobry, ale nasz jest też wyjątkowo przyjemny. Poddając się zabiegom fryzjerskim: cięciu, koloryzacji, pielęgnacji czy zwykłemu czesaniu, wspiera się jednocześnie cel tegorocznego Finału WOŚP – mówi Anna Duchała, koordynująca ogólnopolską akcję pod patronatem kosmetycznej marki Kemon.

– To możliwe dzięki fryzjerom, którzy gotowi są przez jeden dzień pracować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. A w tym roku zagra z nami 121 salonów w całej Polsce – dodaje Anna Duchała.   

Zasady akcji są proste. W finałową niedzielę (15 stycznia) fryzjerzy staną się wolontariuszami WOŚP i będą robić to, co potrafią najlepiej – upiększać włosy. Jednak tego dnia salonowi goście równowartość wynagrodzenia za daną usługę wrzucać będą bezpośrednio do umieszczonej w salonie skarbnicy stacjonarnej. 

– Na usługę fryzjerską w finałową niedzielę można zapisać się wcześniej, albo po prostu przyjść tego dnia do salonu. Kto jednak nie będzie mógł 15 stycznia odwiedzić fryzjera, a chciałby wesprzeć WOŚP, może przyjść do salonu przed finałem. Tam już dziś znajduje się orkiestrowa skarbnica i każdy może do niej wrzucić dowolny datek – mówi Anna Duchała.    

To już 12. fryzjerska zbiórka dla WOŚP. W ten przyjemny dla darczyńców sposób fryzjerom udało się do tej pory zebrać ponad 1,5 miliona złotych.

– I hipisi będą łysi, zanim jednak tak się stanie, warto zadbać o swoje włosy! A jeżeli można przy tym jeszcze pomóc, to już w ogóle piękna sprawa! 15 stycznia widzimy się zatem w orkiestrowych salonach fryzjerskich! Sie ma! – zaprasza Jurek Owsiak.    

Do akcji włącza się także rzeszowski salon Akademia Wierzbicki & Schmidt przy ul. Matejki 12. W niedzielę będzie czynny od godz. 10:00 do 17:00. Można się umówić na wizytę dzwoniąc wcześniej na numer: 723 217 642.

Podczas 25. Finału WOŚP pieniądze będą zbierane na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom. W Rzeszowie na Rynku odbędzie się m.in. koncert Natalii Szroeder i RSC. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ.

Można również brać udział w licytacji unikatowego plakatu z ponad 70 podpisami uczestników ubiegłorocznych II Podkarpackich Pokazów Lotniczych, które odbyły się w Jasionce. Plakat na licytację przekazała Katarzyna Hadała, autorka bloga Lotnicze Podkarpackiej. Więcej TUTAJ.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: