Reklama

Zwiedzanie stoisk, ale także wykłady i porady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej czekają na maturzystów, którzy odwiedzą Rzeszowskiej Salon Maturzystów Perspektywy 2015 na Politechnice Rzeszowskiej.

Salon odbędzie się już po raz kolejny na PRz w dniach 21-22 września. Jest największą w kraju edukacyjną kampanią informacyjną, przeznaczoną dla uczniów klas maturalnych, przygotowujących się do egzaminu i rekrutacji na studia.

W programie przewidziane jest – jak w przypadku tradycyjnych targów edukacyjnych – zwiedzanie stoisk, ale także wykłady i porady ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dla uczniów i nauczycieli.

– Uczniowie w jednym miejscu otrzymają komplet informacji na temat matury i wymagań rekrutacyjnych co pozwala im odpowiednio wcześnie zaplanować egzamin maturalny i wybrać właściwe przedmioty dodatkowe – poinformowała Magdalena Kamler z działu informacji Politechniki Rzeszowskiej.

W tegorocznej, lokalnej edycji Salonu Maturzystów w Rzeszowie na stoiskach wystawowych swoją ofertę zaprezentuje wielu wystawców, w tym głównie szkoły wyższe z kraju i regionu, szkoły policealne oraz wydawnictwa edukacyjne.

Dwudniowe targi edukacyjne odwiedzają przede wszystkim maturzyści i ich nauczyciele, a także uczniowie młodszych klas szkół ponadgimnazjalnych, doradcy zawodowi, rodzice.

Tegoroczny Salon Maturzystów połączony będzie z dniami otwartymi Politechniki Rzeszowskiej. – Uczelnia otwiera swoje drzwi, aby młodzi ludzie mogli jednocześnie sami przekonać się, jak wyglądają m.in. sale dydaktyczne i laboratoria, w których prowadzone są zajęcia – dodaje Kamler.

Będzie to też okazja, aby zapoznać się z ofertą Politechniki Rzeszowskiej oraz uzyskać informacje o warunkach rekrutacji na wybrany kierunek studiów.

Oficjalne otwarcie Rzeszowskiego Salonu Maturzystów w Politechnice Rzeszowskiej zaplanowano 21 września o godz. 10:00 w sali S1, budynek S, Wydział Zarządzania. Stoiska wystawców rozmieszczone będą w bud. Z przy ul. Akademickiej 8.

Więcej informacji TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama