Janusz Koryl 5 lutego będzie gościem salonu Empik w Galerii Rzeszów. Pisarz będzie mówił o swojej książce „Układ” na temat samobójstw w Rzeszowie.

[Not a valid template]

Rzeszowem wstrząsa fala samobójstw. Wszystkie śmierci łączy zagadkowy napis. „Układ” to pozycja, którą trudno jednoznacznie sklasyfikować. Łączy wątki kryminalne i sensacyjne z elementami nadnaturalnymi.

Przeplatanie mrocznej intrygi i magii jest charakterystyczne dla całej twórczości Janusza Koryla. Autor od wielu lat związany ze stolicą Podkarpacia. Koryl za swoje pisarskie motto uważa opinię Gabriela Garcii Márqueza: „Każda dobra powieść powinna być poetyckim przetworzeniem rzeczywistości”.

Na jednym z rzeszowskich osiedli znaleziono zwłoki młodego chłopaka. Jego śmierć była efektem samobójczego skoku z szóstego piętra wieżowca. Wkrótce potem dochodzi do kolejnych samobójstw, które łączy ze sobą zagadkowy napis pełniący rolę swoistego listu pożegnalnego.

Rzeszowska policja staje przed nie lada wyzwaniem. Prowadzący śledztwo komisarz Paweł Wolański musi znaleźć odpowiedź na pytanie: co jest przyczyną tragicznych wypadków i jak zapobiec kolejnym samobójstwom? Podążając tropem tajemniczego napisu dokonuje niezwykłego odkrycia, które wystawia na próbę jego zdrowy rozsądek i sceptycyzm wobec działania sił nadprzyrodzonych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

54-letni Janusz Koryl urodził się w Rzeszowie. Jest prozaikiem, poetą, laureatem wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Koryl jest autorem kilkunastu zbiorów wierszy, tomu reportaży „Obłoki za kratami” i kilku powieści, m.in. „Zegary idą do nieba”, „Śmierć nosorożca”, „Urojenie”, „Sny”.

Spotkanie z pisarzem odbędzie się 5 lutego w salonie Empik w Galerii Rzeszów o godz. 19:00.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

[sam_ad id=”57″ codes=”true”]

Reklama