Zdjęcie: Tomasz Modras / Rzeszów News
Reklama

Zajmujesz się rozwiązaniami z zakresu Internetu Rzeczy? Chciałbyś rozwinąć swój biznes na szerszą skalę? Zgłoś się do Samsung Inkubatora w Rzeszowie.

Samsung Inkubator został uruchomiony 12 kwietnia. Znajduje się on na parterze domu akademickiego „Ikar” Politechniki Rzeszowskiej. Startupowcy w inkubatorze mogą korzystać z 75-calowej elektronicznej tablicy interaktywnej, 55-calowego zakrzywionego telewizora UHD, odkurzacza Powerbot lub inteligentnej lodówki Family Hub.

W ciągu trzech miesięcy Samsung zapewni startupowcom kreatywną przestrzeń do pracy, najnowszej klasy sprzęt, ale także zapewni pomoc i konsultacje specjalistów i ekspertów południowokoreańskiego giganta sprzętu elektronicznego.

Młodzi przedsiębiorcy będą przechodzili również intensywne szkolenia, jak zdobyć partnerów biznesowych, technologicznych, jak pozyskać pieniądze na swój interes. Dowiedzą się, jak tworzyć globalne produkty.

Do tej pory w projekcie wzięło już udział 33 startupowców. Korzyści z działania Inkubatora niebawem będą czerpać także przyszli użytkownicy tworzonych przez nich produktów, zarówno klienci biznesowi, jak i konsumenci.

Rozwijane projekty dotyczą m.in. wykrywania odłamków na pasach startowych lotnisk, wczesnego ostrzegania przed wyciekiem substancji szkodliwych dla środowiska z urządzeń chłodniczych, efektywnego wykorzystywania energii elektrycznej w domach, gry i treningu w wirtualnej rzeczywistości, czy interaktywnej koszulki dla sportowców, która sprawdza parametry ludzkiego ciała.

W ramach działalności Inkubatora zorganizowano do tej pory 47 wydarzeń, m.in. hackathony programistyczne, warsztaty biznesowe, spotkania z zagranicznymi gośćmi, czy nawet zajęcia z kodowania dla uczniów szkół podstawowych i zawodowych z Podkarpacia.

Macie teraz szansę dołączyć do programu, ponieważ Samsung ogłosił właśnie nabór nowych uczestników.

Jeśli zajmujesz się rozwiązaniami z zakresu Internetu Rzeczy, przemysłem 4.0 czy machine learning, chcesz prowadzić własną firmę i masz opracowaną koncepcję modelu biznesowego, posiadasz już wstępny prototyp techniczny lub dopiero nad nim pracujesz i szukasz pomocy w rozwinięciu swojego pomysłu na szerszą skalę – Samsung Inkubator to miejsce właśnie dla Ciebie.

Zgłoszenia można składać od czwartku (11 stycznia) do 2 lutego 2018. Formularz aplikacyjny i kryteria są dostępne na stronie inkubatorrzeszow.pl/aplikuj.

Lista zespołów zakwalifikowanych do drugiego etapu rekrutacji zostanie ogłoszona 8 lutego. Młodzi przedsiębiorcy będą mieli tydzień na przygotowanie się do zaprezentowania swojego pomysłu przed jury składającym się z przedstawicieli firmy Samsung, Politechniki Rzeszowskiej i Doliny Lotniczej, którzy są partnerami projektu. Wyniki rekrutacji zostaną podane 19 lutego br.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama