Zdjęcie: materiały ZUS

Chcesz skorzystać z sanatorium? Kto może być do niego skierowany? – na te i wiele innych pytań w środę (27 lipca) odpowie ekspert rzeszowskiego oddziału ZUS podczas telefonicznego dyżuru. 

Jak informuje Wojciech Dyląg, rzecznik ZUS na Podkarpaciu, w ubiegłym roku lekarze orzecznicy Zakładu wysłali na rehabilitację leczniczą prawie 1200 pacjentów z naszego województwa, a od stycznia do końca czerwca br. skierowanie otrzymało ok. 500 osób.

Z rehabilitacji możemy skorzystać, jeśli jesteśmy zagrożeni utratą zdolności do pracy. Musi jednak istnieć szansa, że ją odzyskamy po rehabilitacji.

Dodatkowo trzeba spełnić jeden z warunków: być ubezpieczonym w ZUS (pracujesz zawodowo), pobierasz zasiłek chorobowy lub świadczenie rehabilitacyjne, pobierasz rentę okresową z tytułu niezdolności do pracy.

Z rehabilitacji możemy również skorzystać, jeśli podczas kontroli zwolnienia lekarskiego, na którym obecnie przebywamy, lekarz orzecznik stwierdzi taką potrzebę, staramy się o świadczenie rehabilitacyjne lub rentę z tytułu niezdolności do pracy.

Więcej informacji uzyskacie podczas środowego telefonicznego dyżuru eksperta oddziału ZUS w Rzeszowie. Dyżur potrwa od godz. 9:00 do 11:00. Możecie dzwonić pod nr: 17 858 61 85.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama