„Sanomed – gabinet rehabilitacji”. Życie w kondycji, bez bólu i stresu jest możliwe!

Leczą ból, pomagają poczuć się zdrowiej i smuklej. Do tego mają dobre i skuteczne „odstresowacze”, pasję oraz dobre podejście do pacjenta, który czuje się u nich, jak w domu. Gdzie tak jest? W “Sanomed – centrum rehabilitacji”, który od 10 lat w Rzeszowie prowadzi Piotr Mieszek.

 

Stworzył go przy współpracy z różnymi fachowcami Piotr Mieszek – fizjoterapeuta, biegły sądowy, pedagog, dyplomowany terapeuta manualny, nutricjolog oraz specjalista ds. dietetyki i suplementacji, aktywny trener i mówca w zakresie zdrowego stylu życia.

Dlaczego? Bo Piotr, na drodze swojej edukacji fizjoterapeutycznej zauważył, że działanie punktowe, czyli przychodzi pacjent do fizjoterapeuty, wskazuje bolące miejsce, on je „rozmasuje” – to zdecydowanie za mało, aby rehabilitacja była skuteczna.

– Rozszerzając stopniowo swoją wiedzę zauważyłem, że potrzeby w ramach rehabilitacji jest tak wiele, iż nie podołają im tylko ręce terapeuty manualnego. Postanowiłem stworzyć miejsce, gdzie problemy pacjentów uda się rozwiązać kompleksowo – mówi Piotr Mieszek, właściciel Sanomedu. 

I tak Piotr stworzył kompleksowe miejsce pomocy dla ciała i ducha, z którego przez dekadę skorzystało już prawie 100 tys. osób. O stopniu zadowolenia pacjentów z usług świadczą liczne polecenia Sanomed.

 

Od kilku miesięcy Sanomed przeniósł się na ul. Siemieńskiego 20 (tel.17 742 16 39), www.sanomed.rzeszow.pl, gdzie do dyspozycji pacjenci mają aż 600 metrów kwadratowych (poprzednio firma znajdowała się przy ul. Jana Pawła II).

– Decyzja o zmianie lokalizacji wynikała ze stale rosnącej liczby pacjentów oraz faktu, że od dawna chcieliśmy stworzyć z Sanomed centrum holistyczne. W takim miejscu pacjenci znajdą pełen zakres zabiegów i usług rehabilitacyjnych dla dorosłych i dzieci, treningi personalne, fitness, spa oraz dietetykę – pomagających prowadzić zdrowy tryb życia – mówi Piotr Mieszek.

Na centrum holistyczne składa się obecnie Sanomed i Centrum Zdrowia Avatar, którego właścicielem jest Lucyna Mieszek, żona Piotra. To właśnie ona jest specjalistką od dietoterapii. Nie mylić ze zwykłą dietą. W rękach Lucyny i jej zespołu chudnięcie jest efektem ubocznym, w dbaniu o poprawienie zdrowia.

– U nas odchudzanie jest zawsze zdrowe dla organizmu, bo celem proponowanej przez nas diety jest to, aby człowiek poczuł się lepiej. Efektem ubocznym tego stanu jest często chudnięcie – mówi Piotr Mieszek.

Dzięki połączeniu Sanomedu i Avataru pacjent w jednym miejscu zyskał pełne zestawienie usług rehabilitacyjnych, dietetycznych, z zakresu fitnessu, a także ginekologii i uro-ginekologii. Dopełnieniem tych usług jest SPA wyposażone w usługi z najwyższej półki.

 

Terapia Manualna, czyli życie bez bólu

Pierwszą usługą Sanomedu była Terapia Manualna w podejściu holistycznym, z której Sanomed znany jest w całym Rzeszowie.

Terapia, na którą można zapisać się m.in. do samego Piotra, zajmuje się badaniem i leczeniem zaburzeń czynności różnych struktur układu ruchu, ale także zaburzeń funkcjonowania narządów wewnętrznych, takich jak wątroba, jelita, tarczyca, drogi rodne…

– Skupiamy się na tym jak funkcjonują poszczególne segmenty kręgosłupa. Przykładowo, siódmy krąg piersiowy unerwia żołądek. Jeśli mamy z nim problem to terapeuta pracując nad tym kręgiem spowoduje, że problemy z żołądkiem, które nam doskwierały zmniejszą się – wyjaśnia Piotr Mieszek.

Przed rozpoczęciem terapii przeprowadza się z pacjentem szczegółowy wywiad, który ułatwi dobranie terapii. Samo leczenie jest całkowicie bezpieczne i polega na mobilizacjach, manipulacjach na stawach kręgosłupa i kończyn oraz narządy wewnętrzne, a także na oddziaływaniu na tkanki miękkie, a za ich pośrednictwem na układ nerwowy.

Warto też dodać, że holistyczna terapia manualna skupia się nie tylko na bolącym fragmencie ciała, ale na całościowym podejściu do problemów, z którymi boryka się pacjent. Dzięki temu bóle kręgosłupa, kończyn, rwa kulszowa, rwa ramienna, dyskopatia, zwyrodnienia, migreny, zawroty głowy itp. ustępują po kilku zabiegach, czasem wystarczy nawet jeden, aby poczuć wyraźną poprawę.

– Niektórzy przychodzą też do nas profilaktycznie, aby sprawdzić, czy wszystko z ich zdrowiem jest OK. Profilaktyka pozwala odnaleźć blokady kręgosłupa oddziałujące na tkanki miękkie czy układ nerwowy, zanim powstaną poważniejsze problemy – wyjaśnia Mieszek.

Uzupełnieniem terapii manualnej jest wybór odpowiednich ćwiczeń oraz nauka właściwego wykonywania czynności dnia codziennego. 

 

SANOMED – ZABIEGI W PIGUŁCE

Uro-ginekologia w walce z nietrzymaniem moczu i nie tylko

Sanomed postawił także na zdrowie intymne kobiet oferując im usługę, która w Polsce jeszcze raczkuje, a we Francji ma się wręcz doskonale. Chodzi o uro-ginekologię, z której każda Francuzka obowiązkowo musi skorzystać po urodzeniu dziecka.

Terapia ta doskonale sprawdza się u kobiet, które planują ciążę lub już urodziły dziecko oraz mają problem z nietrzymaniem moczu, wypadaniem narządów. Z uro-ginekologii powinny skorzystać także panie, które mają problem z bolesnym stosunkiem, bólem krocza, czy chronicznymi stanami zapalnymi.

Godzina floatingu, to jak cztery głębokiego snu!

Floating to innowacyjny zabieg zapewniający niezwykle głęboki relaks, który gwarantuje pełne wyciszenie umysłu, dzięki odłączeniu około 90% bodźców zewnętrznych. Podczas sesji nasze ciało unosi się swobodnie na powierzchni wody zawierającej leczniczy roztwór Epsom (siarczan magnezu), który ma korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Woda i powietrze mają temperaturę naszego ciała przez co zyskujemy efekt całkowitego odprężenia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zabieg pozwala wyłączyć umysł i nie myśleć o bieżących sprawach. Nasz mózg zaczyna wtedy funkcjonować jak w fazie najgłębszego snu i medytacji. Godzina w kabinie do floatingu to 4 godziny najgłębszego snu – wyjaśnia Mieszek.

Floating jest wskazany w zasadzie każdemu. Zaleca się go szczególnie kobietom w ciąży, aby odpoczął ich kręgosłup.

 

Skalna kąpiel prosto z Japonii czyni „cuda”

Dopełnieniem usługi relaksacyjnej w Sanomedzie jest sauna japońska – Ganbanyoku (jap.) – „skalna kąpiel”, która poprawia energię witalną, samopoczucie oraz sylwetkę.

Sauna Ganbanyoku jest niezastąpiona w procesach odchudzania. Podczas 60-cio minutowej sesji możesz stracić nawet do 1200 kalorii i zredukować cellulit. Japońska sauna skalna to również skuteczna terapia Anty-aging: wraz z potem usuwane są martwe komórki naskórka, skóra pozostaje nieskazitelnie czysta, błyszcząca i gładka, a włosy gładkie i jedwabiste.

Masaż, czyli, gdy do rozluźnienia potrzebna jest „trzecia ręka”

W ofercie Sanomedu znajdziemy masaż Marma, który opiera się na stymulowaniu określonych punktów witalnych na ciele, dzięki czemu można pozbyć się nagromadzonego stresu, zharmonizować i odprężyć system nerwowy, usunąć zmęczenie, podnieść poziom energii, zregenerować komórki, aktywować naturalne procesy samoleczenia oraz przywrócić właściwe funkcjonowanie całego organizmu.

Masaż Marma może być wykonywana również na twarzy. Zapewnia on zachowanie swojego owalu twarzy oraz jędrności skóry.

Fit Figura do zrobienia także w Sanomedzie

Harmonię umysłu i zrelaksowanego ciała dopełnia w Sanomedzie strefa Fit Figura. To właśnie tam na miłośników sportu czekają vacu bieżnia i orbitrek (urządzenia w kapsule, gdzie ćwiczy się pod ciśnieniem). Pół godziny na takich urządzeniach, to jak 1,5 godziny zwykłego treningu.

Zaletą ćwiczeń na urządzeniach vacu jest to, że powodują m.in. modelowanie sylwetki, spalanie tkanki tłuszczowej, redukcję wagi i cellulitu.

Z kolei rollmasaż to masowanie, wyszczuplanie, odchudzanie, poprawianie wyglądu skóry, modelowanie sylwetki, spalanie tkanki tłuszczowej oraz redukcję cellulitu.

Podczas zabiegu masowane są wszystkie części ciała, ale co ważne – w odpowiedniej kolejności zaczynając od dołu i posuwając się coraz wyżej, ponieważ najważniejszą zasadą masażu limfatycznego jest zachowanie właściwego kierunku masażu.

Kolejną usługą ze strefy Fit Figura jest platforma wibracyjna, która wywołuje naturalne skurcze wszystkich zaangażowanych w trening mięśni. Platforma wibracyjna zapewnia nie tylko bardziej efektywny trening, ale skutecznie walczy również z cellulitem i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

 

Limfodrenaż i elektrostymulacja

Ciekawą propozycją w walce o lepsza figurę może być limfodrenaż, który likwiduje obrzęki, ujędrnia skórę, usuwa zalegającą wodę w opuchniętych kończynach, pobudza krążenie, zmniejsza objętość masowanych partii o 3-5 cm, eliminuje cellulit.

Nie można także zapomnieć o elektrostymulacji, która również przyczynia się do spalania tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu czy ujędrnienia skóry, a u panów poprawi również możliwości seksualne.

Metoda tego treningu polega na wywoływaniu skurczu mięśni. Taki skurcz działa pozytywnie na mięśnie, mobilizując je, regenerując i pobudzając je do ruchu. Podczas zabiegu nie odczuwamy żadnego bólu i nie męczymy się. Urządzenie, które wywołuje skurcze, działa na zasadach impulsu elektrycznego o zmiennej częstotliwości.

Warto też dodać, że w Sanomedzie czeka na nas również trener personalny. To dzięki niemu możemy tak dopasować usługi, aby osiągnąć jak najszybciej spektakularne efekty.

Podsumowując – kluczem do zdrowia jest spojrzenie na człowieka jako na całość – należy dać przestrzeń i stworzyć warunki, aby nasze ciało zaczęło funkcjonować w zdrowiu. W Sanomedzie mamy szeroki wachlarz usług, ale co najważniejsze, mamy specjalistów którzy dobiorą terapie do potrzeb i oczekiwań każdego kto do nas trafi. 

Sanomed, ul. Siemieńskiego 20, tel. 17 742 16 39

www.sanomed.rzeszow.pl 

Reklama