Impreza odbędzie się w sobotę (29 listopada) w Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie.  Na scenie, poza Sceną Tańca Colibri, zaprezentują się zaproszeni goście. Darmowe wejściówki na imprezę są dostępne w siedzibie Rzeszowskim Domu Kultury.

[Not a valid template]

 

Działający w RDK filia „Staromieście” Zespół Scena Tańca Colibri powstał w październiku 2009 roku i skupia od tego czasu w swoich szeregach doświadczone tancerki w wieku 15-25 lat. Instruktorem zespołu od początku jego istnienia jest Karolina Słonka – instruktor choreograf, magister sztuki oraz absolwentka  Kursu Choreografii Scenicznej w Krakowie.

W trakcie pięciu lat działalności scenicznej zespół otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia na szczeblu wojewódzkim, ogólnopolskim oraz międzynarodowym, zdobywając aż trzynastokrotnie pierwsze miejsce podczas przeglądów i festiwali. Największym sukcesem Sceny Tańca Colibri było zdobycie drugiego miejsca oraz dyplomu za oryginalną choreografię podczas Światowego Karnawału Młodzieży „Orfeusz” w Lido di Jesolo we Włoszech.

Zespół Scena Tańca Colibri uczestniczył także czynnie w życiu kulturalnym Rzeszowa, prezentując swoje umiejętności podczas największych miejskich imprez i wydarzeń artystycznych. Zespół wystąpił podczas Święta Paniagi, Festiwalu Przestrzeni Miejskiej i Europejskiego Stadionu Kultury, a także był inicjatorem wielu innowacyjnych akcji na terenie miasta, takich jak „Ruchome Logo: Rzeszów – Stolica Innowacji” czy akcji „Kopnij piłkę”.

Impreza z okazji Jubileuszu 5-lecia zespołu Scena Tańca Colibri odbędzie się w sobotę (29 listopad)a  w Młodzieżowym Domu Kultury  przy ul. Osmeckiego 51. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 17:00. Przed publicznością wystąpi Scena Tańca Colibri w składzie: Anna Puzio, Ilona Pokrywka, Dominika Micał, Aleksandra Biłas, Martyna Burek, Katarzyna Panek i Sylwia Przyczyna, a także zaproszeni goście – Grupa Tańca „Beznazwy”, Zespół Taneczny Form Nowoczesnych „Impet” oraz Magda Widłak.

Darmowe wejściówki na uroczystość zdobyć można w siedzibie Rzeszowskiego Domu Kultury zlokalizowanej w Rzeszowie przy ul. Staromiejskiej 43a. Ilość biletów jest ograniczona.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama