Niedziela (20 września) to kolejny dzień projektu „Kultura od Kuchni” w Rzeszowie. Na Rynku zagrają Schmidt Electric z brytyjskim gitarzystą Alex’em Hutchings’em oraz zespół Walk Away.

[Not a valid template]

 

W sobotę zagrał zespół Holon oraz Ray Wilson, ostatni wokalista zespołu Genesis. W niedzielę o 18:00 na Rynku rozpocznie się koncert zespołu Schmidt Electric z gościnnym udziałem brytyjskiego gitarzysty Alex’a Hutchings’a.

Schmidt Electric to aktualnie jeden z trzech najlepszych jazzowych zespołów w Polsce według magazynu Jazz Forum. Członkowie zespołu byli wielokrotnie nagradzani na festiwalach i konkursach muzycznych.

Zespół występował na najbardziej prestiżowych festiwalach i konkursach jazzowych. Schmidt Electric w Rzeszowie zagra materiał ze swojej najnowszej płyty „Tear The Roof Off”. To połączenie jazzu, drum’n’bass, funku czy groove.

Alex Hutchings to znany na całym świecie wybitny gitarzysta, kompozytor i aranżer, specjalizujący się w jazzie, rocku i r’n’b. Hutchings koncertował z wieloma czołowymi muzykami zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i całej Europie oraz Azji Wschodniej.

Hutchings, jako kompozytor i gitarzysta sesyjny, współpracował z brytyjskimi stacjami telewizyjnymi (m.in. BBC czy ITV). Filmiki Hutchings’a na Youtube prezentujące jego grę biją rekordy popularności.

30 lat Walk Away

W niedzielę na Rynku zagra także Walk Away, polska grupa grająca fusion. Zespół będzie świętował 30-lecie swojego istnienia. Czytelnicy Jazz Forum wielokrotnie wybierali Walk Away na „najlepszy jazzowy zespół roku”. Grupa grała na wszystkich najważniejszych festiwalach światowych, regularnie współpracuje z takimi gwiazdami jak Urszula Dudziak, Mike Stern, Eric Marienthal oraz Bill Evans.

Koncert Walk Away na Rynku rozpocznie się o godz. 19:30.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Na Rynku w niedzielę nadal będzie można legalnie ściągać z sieci ponad 900 utworów cyfrowych. Jest tam biblioteka multimedialna projektu „Kultura Na Widoku”. Więcej o projekcie można przeczytać TUTAJ i TUTAJ.

Podczas „Kultury od Kuchni” rzeszowskie instytucje kultury mają otwarte drzwi. W niedzielę w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa (ul. 3 Maja 9) od 12:00 do 18:00 zwiedzanie wystawy Piotra Biesa (ASP Kraków) pt. „RELIKWIARZE – fotografie, obiekty”. Ponadto prelekcja o historii ruchu fotograficznego w Rzeszowie, w tym o twórczości Edwarda Janusza i rodziny oraz o powstaniu Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa.

Projekcje bajek, quiz muzyczny

W Biurze Wystaw Artystycznych (ul. Jana III Sobieskiego 18) od 10:00 do 17:00 można oglądać wystawę „Triennale Malarstwa Regionu Karpat – Srebrny Czworokąt 2014”.

W Muzeum Dobranocek (ul Mickiewicza 13) od 10:00 do 17:00 projekcje bajek na dużym ekranie m.in. „Przygody kota Filemona”, „Jacek i Agatka” oraz „Bolek i Lolek”. O godz. 12:00 i 15:00 quiz muzyczny „Dobranockowe melodie”. Ponadto będzie można zwiedzać muzeum od zaplecza i poznawać arkany pracy muzealnika. W muzeum trwa także wystawa „Miś”. Dostępna będzie do 12 listopada.

W Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publiczna w Rzeszowie (ul. Sokoła 13) o 17:00 spotkanie promujące książkę „Silva rerum resoviensium”. Od 17:00 do 18:00 w Podziemnej Trasie Turystycznej ekspozycja stała „Rzeszowskie Piwnice”, a także wystawa pt. „600-lecie stosunków polsko-tureckich”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama