Zdjęcie: Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa

Gotowa jest konstrukcja podbudowy, ułożono także warstwę betonu. Nowy odcinek ścieżki biegowej nad Wisłokiem w Rzeszowie będzie gotowy jesienią.

Rozbudową ścieżki biegowej na bulwarach zajmuje się od czerwca br. łódzka firma Activa. Wydłuża o prawie 650 metrów (do 1202 m) ścieżkę, którą powstała w 2017 roku. Wtedy za 550-metrowy odcinek miasto zapłaciło 780 tys. zł. Dokończenie pętli pochłonie 1,2 mln zł. 

Fragment nowej ścieżki zaczyna się w okolicach psiego parku, dalej biegnie w stronę Lidla, w połowie drogi skręca w kierunku placu zabaw i parku do street workoutu (ulicznej siłowni), później sceny, i łączy się z drugim końcem istniejącej ścieżki. 

W 2020 roku miasto obiecywało, że pętla biegowa będzie gotowa w 2021 roku. Inwestycja ma roczne opóźnienie. Jak w piątek poinformował Urząd Miasta Rzeszowa, jest już gotowa konstrukcja podbudowy, ułożono także warstwę betonu.

– Wykonawca wybudował także instalację elektryczną, która zasili w prąd latarnie. Będzie ich w sumie 91 – przekazuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Niedługo rozpocznie się układanie nawierzchni z poliuretanu i montaż opraw oświetleniowych.

Ścieżka ma 2,5 m szerokości. – Inwestycja ma być gotowa na przełomie września i października – zapowiadają miejscy urzędnicy. Przed wakacjami podawali, że pętla powstanie na przełomie lata i jesieni. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama