Fot. Youtube.com / Gazeta Olsztyńska. Na zdjęciu sędzia Paweł Juszczyszyn
Reklama

„Podkarpacie z prawem” – pod takim hasłem w piątek (10 czerwca) w hotelu Zimowit w Rzeszowie odbędzie się spotkanie z sędzią Pawłem Juszczyszynem.

W spotkaniu, które organizuje przemyski i rzeszowski oddział stowarzyszenia „Iustitia”, miał także brać udział prof. Adam Bodnar, były Rzecznik Praw Obywatelskich. We wtorek organizatorzy poinformowali, że prof. Bodnarowi nie uda się jednak dotrzeć do Rzeszowa. 

Zarówno sędzia Paweł Juszczyszyn, jak prof. Adam Bodnar, to obrońcy praw obywatelskich, niezwykle zaangażowani w budowę wspólnot i umacnianie społeczeństwa obywatelskiego. 

W piątkowym spotkaniu weźmie udział sędzia Juszczyszyn. Będzie można z nim porozmawiać, sędzia odpowie na wasze pytania. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00 w hotelu Zimowit przy alei Armii Krajowej 4B. 

Paweł Juszczyszyn to olsztyński sędzia, jest solą w oku władzy, która „reformuje” wymiar sprawiedliwości. Juszczyszyn przez dwa lata był zawieszony w orzekaniu. Zawiesiła go nielegalna Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, gdy Paweł Juszczyszyn złożył wniosek o udostępnienie list poparcia dla członków nowej Krajowej Rady Sądownictwa.

Ostatecznie, sędzia Juszczyszyn wygrał batalię o powrót do pracy. 23 maja 2022 roku, decyzją prezesa Sądu Rejonowego w Olsztynie, został przywrócony do orzekania. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama