Sejmik podkarpacki włączył się w ratowanie projektu Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie. Radni zmienili uchwałę dotyczącą inwestora centrum.

Zmiana uchwały sejmiku z 25 maja była konieczna, bo zastrzeżenia zgłosiło Ministerstwo Sportu i Turystyki, które obiecało, że dofinansuje budowę Centrum przy ul. Wyspiańskiego. W majowej uchwale sejmiku był zapis, że inwestorem projektu Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki będzie Urząd Miasta w Rzeszowie. Sejmik zadeklarował, że na budowę Centrum jest w stanie przeznaczyć 8 mln zł.

Podobną kwotę zadeklarowała w czerwcu Rada Miasta Rzeszowa, ale w tej uchwale był zapis, że inwestorem będzie CWKS Resovia. Obie uchwały – rady miasta i sejmiku – trafiły do Ministerstwa Sportu i Turystyki, jako gwarancje, że samorządy dołożą się do inwestycji. Tylko w tej sytuacji ministerstwo zapowiedziało, że da 16 mln zł na budowę, czyli połowę pieniędzy.

Ale ministerstwo dopatrzyło się rozbieżności w uchwałach – miejscy radni twierdzili, że inwestorem będzie klub, a sejmik, że miasto Rzeszów. Przyszłość budowy Centrum stanęła pod znakiem zapytania, bo ministerstwo jednolite dokumenty musi mieć do końca lipca, żeby uruchomić swoje pieniądze.

W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku, na której zmieniono majową uchwałę. – W nowej wersji jest deklaracja wsparcia budowy Centrum do kwoty 8 milionów bez wskazania inwestora – poinformował Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

W zamian za podjęcie nawet intencyjnych uchwał resort sportu zgodzi się, aby oba samorządy wykładały pieniądze na raty – po 4 mln zł w 2016 i 2017 roku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Nowy stadion lekkoatletyczny ma kosztować 32 mln.

W ramach budowy Centrum ma być przebudowany stadion Resovii. Powstać mają: zaplecze socjalne z 9 szatniami, po 90 m kw. każda. Do tego pełne zaplecze trenerskie, gabinety lekarskie i do badań antydopingowych…

Powstać ma także kryta bieżnia o długości 330 m, tzw. bieżnia przedstartowa oraz bursa dla 90 młodych sportowców. Sama trybuna główna ma pomieścić 4 tys. osób. Docelowo na stadionie miałoby być ok. 6 tys. miejsc siedzących.

Dzięki takiemu obiektowi Rzeszów mógłby organizować nie tylko młodzieżowe imprezy lekkoatletyczne, ale także te dla seniorów. Nawet rangi międzynarodowej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama