Reklama

Sejmik podkarpacki włączył się w ratowanie projektu Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki w Rzeszowie. Radni zmienili uchwałę dotyczącą inwestora centrum.

Zmiana uchwały sejmiku z 25 maja była konieczna, bo zastrzeżenia zgłosiło Ministerstwo Sportu i Turystyki, które obiecało, że dofinansuje budowę Centrum przy ul. Wyspiańskiego. W majowej uchwale sejmiku był zapis, że inwestorem projektu Podkarpackiego Centrum Lekkiej Atletyki będzie Urząd Miasta w Rzeszowie. Sejmik zadeklarował, że na budowę Centrum jest w stanie przeznaczyć 8 mln zł.

Podobną kwotę zadeklarowała w czerwcu Rada Miasta Rzeszowa, ale w tej uchwale był zapis, że inwestorem będzie CWKS Resovia. Obie uchwały – rady miasta i sejmiku – trafiły do Ministerstwa Sportu i Turystyki, jako gwarancje, że samorządy dołożą się do inwestycji. Tylko w tej sytuacji ministerstwo zapowiedziało, że da 16 mln zł na budowę, czyli połowę pieniędzy.

Ale ministerstwo dopatrzyło się rozbieżności w uchwałach – miejscy radni twierdzili, że inwestorem będzie klub, a sejmik, że miasto Rzeszów. Przyszłość budowy Centrum stanęła pod znakiem zapytania, bo ministerstwo jednolite dokumenty musi mieć do końca lipca, żeby uruchomić swoje pieniądze.

W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku, na której zmieniono majową uchwałę. – W nowej wersji jest deklaracja wsparcia budowy Centrum do kwoty 8 milionów bez wskazania inwestora – poinformował Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie.

W zamian za podjęcie nawet intencyjnych uchwał resort sportu zgodzi się, aby oba samorządy wykładały pieniądze na raty – po 4 mln zł w 2016 i 2017 roku.

Nowy stadion lekkoatletyczny ma kosztować 32 mln.

W ramach budowy Centrum ma być przebudowany stadion Resovii. Powstać mają: zaplecze socjalne z 9 szatniami, po 90 m kw. każda. Do tego pełne zaplecze trenerskie, gabinety lekarskie i do badań antydopingowych…

Powstać ma także kryta bieżnia o długości 330 m, tzw. bieżnia przedstartowa oraz bursa dla 90 młodych sportowców. Sama trybuna główna ma pomieścić 4 tys. osób. Docelowo na stadionie miałoby być ok. 6 tys. miejsc siedzących.

Dzięki takiemu obiektowi Rzeszów mógłby organizować nie tylko młodzieżowe imprezy lekkoatletyczne, ale także te dla seniorów. Nawet rangi międzynarodowej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Bieganie w kółko to sport dla debili. Lepiej tą sume wydać na budowe miejskich kamiecic czynszowych albo domów komunalnych. Miasto nagradza za meldunek tabletami ale na rynku metr mieszkania to 4500 tyś zł. Młodzi się nie żenią nie ma dzieci drogie mieszkania bez szans na kredyt. A misto funduje misia dla garstki debili co chcąse pobiegać w kółko.

  2. wstrętne pisiory, znów okradną emerytów, biedne matki z głodnymi dziećmi, rencistów i kaleki a dołożą „sportowcom”

    Precz z Pis em !!!!

Comments are closed.