Zdjęcie: Tadeusz Poźniak

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza na spotkanie z Aliną Bosak i Katarzyną Grzebyk, autorkami książki „Sekrety Rzeszowa”. 

Alina Bosak i Katarzyna Grzebyk w „Sekretach Rzeszowa”, wydawnictwa Księży Młyn,  umieściły blisko 40 historii związanych z najciekawszymi postaciami, miejscami i tajemnicami związanymi z Rzeszowem.

„Sekrety Rzeszowa” to ciekawa, napisana „z humorem i swadą” opowieść nie tylko o dziejach miasta, ale również o znanych nazwiskach związanych z Rzeszowem. Książka została uzupełniona zdjęciami archiwalnymi.

„Sekrety Rzeszowa” to skarbnica niezwykłych opowieści – wciągających niczym sensacyjna powieść. Na kolejnych stronach swoje ślady zostawiają słynni naukowcy, gwiazdy filmowe i kultowi artyści.

„Zaskoczą Cię zapomniane wydarzenia, które kiedyś nie schodziły z pierwszych stron gazet lub przeciwnie – były skrzętnie skrywane przez tajne służby. Odkryjesz, za co Albert Einstein cenił rzeszowskiego fizyka i dlaczego dzieci z całej okolicy straszono Bykiem i Maczugą” – zapowiada wydawca „Sekretów…”. 

Alina Bosak i Katarzyna Grzebyk zdradzają w książce wiele tajemnic Rzeszowa. Czy mikrus naprawdę zagrażał zaporożcowi? Kto doradził Wojciechowi Kilarowi, by zajął się komponowaniem. Dlaczego rzeszowianie zapadali się pod ziemię, a pogrzeb poety Juliana Przybosia odbył się w atmosferze skandalu?

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

„Czas odkryć, przy której ulicy w Rzeszowie urodził się Fred Zinneman, w którego filmach debiutował Marlon Brando i Meryl Streep. Bo w jakim celu Hitler przyjechał do Stępiny, może już wiesz? A to dopiero początek…” – dodaje wydawca „Sekretów…”. 

Spotkanie autorskie z Aliną Bosak i Katarzyną Grzebyk odbędzie się 13 listopada o godz. 17:00 w budynku WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13.

Alina Bosak jest dziennikarką, redaktorką i współautorką książek poświęconych Podkarpaciu. Przez kilkanaście lat była publicystką rzeszowskich „Nowin”, a obecnie pisze dla magazynu VIP Biznes i Styl oraz portalu biznesistyl.pl.

Katarzyna Grzebyk jest dziennikarką, blogerką i logopedką, współpracowała z „Nowinami” i „Super Nowościami” oraz współtworzyła redakcję magazynu „VIP Biznes&Styl”. Prowadzi blog poświęcony książkom i literaturze.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama