Fot. ITD. Na zdjęciu pęknięta tarcza hamulcowa przy kole serbskiej ciężarówki

Podrobione zezwolenie na przewóz towaru, pęknięta tarcza hamulcowa – takie nieprawidłowości wykryli funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego z Rzeszowa podczas kontroli serbskiej ciężarówki na terenie naszego miasta. 

Ciężarówkę zatrzymano w środę (1 lutego) na jednej z ulic w Rzeszowie. Naczepa była załadowana prętami stalowymi. Miały one trafić z Polski do Serbii. Dwuosobowa załoga przedstawiła, jak się okazało, sfałszowane zezwolenie na międzynarodowy przewóz rzeczy.

Fałszerstwo dokumentu wykryto pod światłem ultrafioletowym, blankiet nie miał odpowiednich zabezpieczeń. Inspektorzy ITD sprawdzili również stan techniczny ciężarówki. Przy prawym kole na pierwszej osi naczepy była pęknięta tarcza hamulcowa.

– Sporych rozmiarów szczelina przechodziła przez całą szerokość roboczą tarczy. Usterka zagrażała bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Pęknięta tarcza mogła bowiem rozpaść się w trakcie jazdy i zablokować koło – informuje Inspekcja Transportu Drogowego. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami, ITD powiadomiła policję, bo posługiwanie się podrobionym dokumentem jest przestępstwem – grozi za to kara od trzech miesięcy do 5 lat więzienia. Ciężarówkę odstawiono na parking strzeżony.

Jak zapowiada inspekcja, wobec serbskiego przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne z ustawy o transporcie drogowym. Grozi mu kara pieniężna.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama