Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Pieniądze i telefony padły łupem złodziei, którzy przed zeszłym weekendem włamali się do trzech aut na osiedlu Nowe Miasto w Rzeszowie. 

Do wszystkich trzech zdarzeń doszło jednej nocy – z czwartku na piątek (z 28 na 29 września) przy ulicach: Podwisłocze i Pelczara. Właściciele samochodów osobowych o włamaniach powiadomili policję w piątek rano, między godz. 7:00 a 9:00. 

Nieznani na razie sprawcy włamali się do mercedesa, skody i peugeota.

– W autach wybili szyby. Ze skody ukradziono kilkaset złotych i trzy telefony o wartości 1500 zł, z mercedesa kilka tysięcy złotych w różnej walucie, a z peugeota telefon, także o wartości 500 zł – mówi podkom. Tomasz Drzał z rzeszowskiej policji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Policjanci zabezpieczyli ślady włamań. – Podejrzewamy, że sprawcą może być ta sama osoba lub ta sama grupa. Świadczy o tym sposób włamań do samochodów. Zabezpieczyliśmy osiedlowy monitoring. Sprawdzimy zapisy z nagrań – dodaje Drzał. 

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji I na Nowym Mieście. Jego funkcjonariusze dotychczas nikogo nie zatrzymali. – Jeżeli ktoś był świadkiem zdarzeń, niech zgłosi się do komisariatu – apelują mundurowi.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama