Zdjęcie: Policja.pl

Włamywał się w Rzeszowie do przedszkoli, firm, lecznic dla zwierząt, szkół językowych, salonów fryzjerskich. 31-letniego mężczyznę zatrzymali policjanci.

Mieszkaniec Rzeszowa w ręce funkcjonariuszy wpadł podczas kontroli drogowej. W ubiegłą niedzielę (31 stycznia) ok. godz. 5:00 mężczyzna został zatrzymany przy ul. Hetmańskiej. W aucie, którym kierował, nie było włączonych wymaganych świateł. Okazało się również, że 31-latek ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna był znany rzeszowskim policjantom z włamań, których dokonał, a za które był już skazany. Mieszkańcowi Rzeszowa postanowili bliżej się przyjrzeć kryminalni i policjanci z komisariatu w Śródmieściu, gdzie ostatnio doszło do szeregu włamań do różnych obiektów.

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. 31-latek odpowiedzialny jest za osiem włamań, do których doszło w grudniu i styczniu oraz włamanie z lipca ubiegłego roku. Mężczyzna włamywał się do budynków firm, przedszkola, szkoły językowej, dwóch lecznic dla zwierząt i dwóch salonów fryzjerskich.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Kradł pieniądze, laptopy, telefony komórkowe, telewizory. Jego łupem padł również aparat fotograficzny, radiomagnetofon, a w jednym z salonów fryzjerskich skradał nożyczki i maszynki do strzyżenia oraz kosmetyki – poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci wartość strat oszacowali na ok. 42 tys. zł. 31-latkowi przedstawili 9 zarzutów kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Mężczyzna odpowie również za kierowanie samochodem mimo sądowego zakazu. Mieszkaniec Rzeszowa przyznał się do winy. Prokurator zastosował wobec niego dozór policji.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama