Przewrotna tragikomedia o rodzinie, która jest lekiem na samotność z długą listą skutków ubocznych i  od której nie sposób się uwolnić. Można ją obejrzeć w dwóch rzeszowskich kinach Helios.

[Not a valid template]

 

Film jest spojrzeniem na trudną relację matki (Meryl Streep) i jej trzech dorosłych  córek (Julia Roberts, Juliette Lewis, Julianne Nicholson), które opuściły rodzinny dom, dystansując się od bliskich i od przeszłości.  W między czasie ich ojciec poeta Beverly (Sam Shepard) decyduje się zatrudnić opiekunkę dla swojej chorej na raka żony. Zaraz potem znika. Do rodzinnego domu przybywają córki, a skłócona rodzina jednoczy się w poszukiwaniach i  musi zmierzyć się z emocjami, które niegdyś doprowadziły do niezgody.

To film, który nie unikając wzruszeń opowiada uniwersalną historię o rodzinnych więzach. Jest w nim przejmująca prawda, ale także wielka nadzieja na to, że wspólnie przeżywany kryzys stanie się dla bohaterek początkiem rozwiązania konfliktów z przeszłości.  Czy kryzys, który przeżywają wspólnie pomoże im na nowo pokochać siebie i zjednoczyć całą rodzinę?

W fenomenalnej obsadzie, obok Meryl Streep i Julii Roberts, znaleźli się także Ewan McGregor, Chris Cooper, Sam Shepard, Benedict Cumberbatch I Juliette Lewis. „Sierpień w hrabstwie Osage” jest jednym z najczęściej wymienianych tytułów w tegorocznych oskarowych spekulacjach.

Reklama